JBL Bar 1000 Pro, 11.1 (7.1.4) Channel Truly Wireless Soundbar with True Dolby Atmos®, DTS:X, and MultiBeam™ Surround Sound, 10” Down-Firing Wireless Subwoofer, HDMI eARC, BT,WiFi,Alexa, One App(880W)

| Brand | JBL |
| Speaker Maximum Output Power | 140 Watts |
| Connectivity Technology | Bluetooth, USB, HDMI, Wireless, Wi-Fi, Optical |
| Audio Output Mode | Surround |
| Input Voltage | 240 Volts |
About this item
- ✅ Free Installation, Replacement & On-Site Repair within 24 hours ( in Select cities), Contact Brand for the same T&C Apply.
- ✅ 2 Years Brand Warranty (1+1 Year of Extended Warranty)
- ✅ TRULY WIRELESS SOUNDBAR: JBL Bar 1000 Pro is a Truly Wireless Soundbar with a Wireless Subwoofer, two up-firing drivers in the main bar, and two detachable battery-powered Wireless Rear speakers
- ✅ TRUE DOLBY ATMOS, DTS:X, AND MULTIBEAM SURROUND SOUND: Immerse yourself in theater-quality 3D sound. With two up-firing drivers in the main bar and two more in the detachable speakers, the JBL Bar 1000 delivers true Dolby Atmos and DTS:X together with MultiBeam for an enhanced 3D surround sound experience
- ✅ 880W OUTPUT POWER: With a total system power of 880 watts, the JBL Bar 1000 converts your movies, music, and games into immersive sound experiences that immerse you in the action
- ✅ REAL SURROUND SOUND WITH DETACHABLE SURROUND SPEAKERS: Enjoy true surround sound without the inconvenience of extra wires and power hookups. Simply set the two detachable battery-powered surround speakers behind you to be whisked away in superb audio
- ✅ 10” DOWN-FIRING WIRELESS SUBWOOFER: A powerful 10″ down-firing wireless subwoofer’s thrilling, accurate bass adds excitement to action movies and emotion to music
ZEBRONICS Zeb-Thunder PRO On-Ear Wireless Headphone Up to 60 Hours Playback, Wired Mode, USB-C Type Charging(Black)

| Brand | ZEBRONICS |
| Colour | Black |
| Ear Placement | On Ear |
| Form Factor | Over Ear |
| Impedance | 32 Ohm |
About this item
- With 40mm Drivers, Enjoy Immersive Music with Deep Bass
Zebronics-Bang over the ear headphones with Foldable Design and Bluetooth v5.0 headphones, Providing up to 20h* Playback(Red)
Zebronics-Bang over the ear headphones with Foldable Design and Bluetooth v5.0 headphones, Providing up to 20h* Playback (Orange)

| Brand | ZEBRONICS |
| Colour | Orange |
| Ear Placement | Over Ear |
| Form Factor | Over Ear |
| Impedance | 32 Ohm |
About this item
- Zeb-bang is a bluetooth headphone with voice assistant
- It has call function and 16hrs playback. Inline Remote : No
- It also has foldable design and adjustable headband
- It has controls and ports
- Speaker impedance: 32 ohms
- Frequency response: 20hz-20khz
- Charging time: 1hr 30mins
Zebronics-Bang over the ear headphones with Foldable Design and Bluetooth v5.0 headphones, Providing up to 20h* Playback(Blue)

| Brand | ZEBRONICS |
| Colour | Blue |
| Ear Placement | Over Ear |
| Form Factor | Over Ear |
| Impedance | 32 Ohm |
About this item
- Stylish Design: Designed for portability the headphone comes in a foldable design easier to tuck it into a backpack or sling bags. Talktime 16 hrs. Inline Remote:No
- Adjustable Headband: Be at your comfort best with a headband that comes in an adjustable structure with comfortable ear cups, Frequency response 20Hz – 20kHz
- BT v5.0: Enjoy stabe connection & streaming with low latency
- Superior Sound Quality: Hear your music with deep bass and superior sound quality like never before
- Media/Volume control: Control your phone’s media & volume without taking out your phone as the headphone comes with keys for media & voliume control
- 16hrs* playback time: Podcasts, audio books, music do it all with 16* hours of playback time
- Supports Call Function: Enjoy online conference, online classes, calls hands-free with the built in mic
- Country of Origin: China
Western Digital WD 2TB Elements Portable Hard Disk Drive, USB 3.0, Compatible with PC, PS4 and Xbox, External HDD (WDBHDW0020BBK-EESN)

| Digital Storage Capacity | 2 TB |
| Hard Disk Interface | USB 1.1 |
| Connectivity Technology | USB |
| Brand | Western Digital |
| Special Feature | Password protection |
| Hard Disk Form Factor | 2.5 Inches |
| Hard Disk Description | Mechanical Hard Disk |
| Compatible Devices | Laptop, Gaming Console, Television |
| Installation Type | External Hard Drive |
| Colour | Black |
About this item
- Digital Storage Capacity: 2TB
- Form Factor: 2.5-inch | SuperSpeed USB 3.0 port |USB 2.0 compatible| Material: Plastic
- Formatted NTFS and compatible with Windows | Can be reformatted for Mac or other operating systems.
- WD quality inside and out – Build for durability, shock tolerance, and long-term reliability.
- Warranty: 2 Year Warranty
Zebronics-Transformer-M with a High-Performance Gold-Plated USB Mouse: 6 Buttons, Multi-Color LED Lights,High-Resolution Sensor with max 3600 DPI, and DPI Switch(White)

| Brand | ZEBRONICS |
| Colour | White |
| Connectivity Technology | USB |
| Special Feature | Ergonomic Design, LED Lights |
| Movement Detection Technology | Optical |
About this item
Zeb-Transformer-M is a Optical USB Gaming Mouse with 7 Colors LED Effect. It has High Quality Button,High Precision and Gold Plated USB. It includes Dedicated buttons for DPI,Forward and Backward. Button life : 2.5 Million Times
It has Compact & Ergonomic Design. Cable type : Braided cable.
Interface : USB. Sensor : Optical. Power Consumption : DC 5V,<100mA. Gaming mouse: ZEB-Transformer-M premium gaming mouse is designed for gamers who want the perfect fusion of high DPI, precision gaming along with LED lights.
Breathing LED- Your gaming is going to get LIT as the gaming mouse comes with 7 colors breathing LED that will charm the gamer in you.
Ergonomic design:The ZEB-Transformer-M gaming mouse comes in an ergonomic design that provides comfort for long hours.
Works on most surfaces: The mouse is designed to work on all surfaces and comes with a plug and play installation where no additional softwares is required. High Precision: The gaming mouse comes with six high quality buttons with a high precision DPI gaming sensor with 3200 DPI.
Dedicated DPI Switch: The gaming mouse has a dedicated DPI switch that can toggle between 1000/1600/ 2400/ 3200 DPI.
ZEBRONICS MARINE Wireless Mouse with Rechargeable Battery, BT + 2.4GHz, 6 Buttons, 4 DPI, 1000/1600/2400/3200, Comfortable & Ergonomic Design, Multicolor LED lights (Green)

| Brand | ZEBRONICS |
| Colour | Green |
| Movement Detection Technology | Optical |
| Number of Buttons | 6 |
| Hand Orientation | Ambidextrous |
About this item
- Conserve energy and extend battery life with the convenient power on/off switch
- Seamlessly switch between 2.4GHz wireless and Bluetooth modes for versatile connectivity
- Dynamic multicolor LED lights, adding flair and style to your gaming setup
- Enjoy a clutter-free space with the compact nano receiver, providing a reliable and discreet connection
- A total of 6 buttons with dedicated buttons for DPI adjustment, forward and backward buttons alongside the regular buttons, for convenience of usage
- You don’t have to look for a battery now and then, as the ZEB-Marine mouse comes with a built-in rechargeable battery
- Conserve energy and extend battery life with the convenient power on/off switch
Samsung 138 cm (55 inches) D Series Crystal 4K Vivid Ultra HD Smart LED TV UA55DUE70BKLXL (Black)

| Screen Size | 55 Inches |
| Brand | Samsung |
| Display Technology | UHD |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 50 Hz |
| Special Feature | Crystal Processor 4K | 4K Upscaling | UHD Dimming | Motion Xcelerator |
| Included Components | 1 Unit TV, 1 Remote Control, 1 User Manual, 1 Power Cable |
| Connectivity Technology | Wi-Fi, USB, Ethernet, HDMI |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 6D x 123.4W x 71.1H Centimeters |
About this item
- Resolution: 4K Ultra HD (3840 x 2160) Resolution |Refresh Rate : 50 Hertz
- Connectivity : 3 Hdmi Ports For Seamless Connectivity With External Devices | 1 X Usb-A Usb Ports To Connect Hard Drives Or Other Usb Devices |Wi-Fi | Bluetooth | Anynet+ (Hdmi-Cec)| Ethernet (Lan) Port| Rf In (Terrestrial / Cable Input / Satellite Input)
- Sound: 20W Output- 2CH | Powerful Speakers with Q-Symphony
- Smart TV Features : Web Browser | SmartThings Hub / Matter Hub / IoT-Sensor FuntionalityApple AirPlay | Daily+
- Display: Crystal Processor 4K | HDR | Support | Mega Contrast | UHD Dimming | Contrast Enhancer | Motion Xcelerator | 4K Upscaling | Filmmaker Mode
- Warranty Information :1 Year Standard Warranty + 1 Year additional warranty on Panel from the date of purchase
Boult x Mustang Torq Newly Launched Truly Wireless in Ear Earbuds with 50H Playtime, App Support, Quad Mic

| Brand | Boult |
| Colour | Mustang Torq |
| Ear Placement | In Ear |
| Form Factor | In Ear |
| Impedance | 32 Ohm |