ZEBRONICS 6 in 1 USB Type C Multiport Adapter Zeb TA1000UCL with USB, SD, Micro SD, RJ45 Slots

| Brand | ZEBRONICS |
| Colour | grey |
| Hardware Interface | USB, USB Type C |
| Special Feature | LED Indication |
| Compatible Devices | smartphones, computers, tablets |
About this item
- ZEB-TA1000UCL is a 6 in 1 Type C Multiport Adapter with RJ45 port that brings hi-speed quick wired internet connection.
- Aluminum body /Type C to USB 3.0 x 3 / SD / Micro SD / RJ45
- 6 in 1 Adapter
- Connector USB Type C / Total No.of Ports 6
- It has 3 USB ports, SD/Micro SD and RJ45 comes in an aluminum body along with an LED indicator.
- USB Output DC 5V, 1.5A (Max) with Ethernet 1000Mbps
- The Housing Material Metal + ABS
- Connector Cable length 150 mm
ZEBRONICS TA150HV Type C to HDMI | VGA Converter with 24K Gold-Plated Connector, Supports โ FHD 1080p@60Hz (VGA), 4K@30Hz (HDMI), Audio Out Through HDMI, 1080p@60Hz simultaneous Video Output

| Compatible Devices | Laptop, Monitor |
| Connector Type | HDMI, VGA |
| Colour | Gold |
| Item dimensions L x W x H | 20 x 80 x 100 Millimeters |
| Brand | ZEBRONICS |
About this item
- HDMI-VGA adapter
- 1080p FHD(Native)
Zebronics Igloo 2.0 Multimedia Speaker

| Brand | ZEBRONICS |
| Connectivity Technology | USB |
| Speaker Type | Speaker Systems |
| Special Feature | Portable |
| Recommended Uses For Product | Music |
About this item
- Zebronics igloo 2.0 multimedia speaker with 2.5W x 2 RMS output power
- The frequency response ranges from 250Hz to 20KHz
- Igloo Multimedia speaker is USB powered
- It produces 5W RMS output with 2 x 2″ full range drivers
- The frequency response ranges from 250Hz to 20KHz Full range 2 x 2 inch driver unit; Power input is DC 5V (USB) Package Contents: 2 Speaker It produces 5W RMS output with 2 x 2″ full range drivers Igloo Multimedia speaker is USB powered 1 year warranty. Carry to service center, Warranty not applicable on physical damage & accessories
Bose New QuietComfort Ultra Bluetooth Earbuds (2nd Gen), Wireless Noise Cancelling Earbuds, Up to 6 Hours Battery, IPX4 Rating, Immersive Audio, Deep Bass, Midnight Violet – Limited Edition Color

| Brand | Bose |
| Colour | Midnight Violet |
| Ear Placement | In Ear |
| Form Factor | In Ear |
| Noise Control | Active Noise Cancellation |
About this item
- WIRELESS BLUETOOTH EARBUDS: When music means everything, every listen deserves personalised audio, the best Bose in-ear noise cancelling, and a seamless experience from your Bluetooth earbuds. So you can feel all the feels with every song.
- CUSTOMTUNE TECHNOLOGY: CustomTune technology analyses your ears and adapts your in-ear headphones to their shape. The result? World-class noise cancellation and custom sound for bigger chills every time you press play.
- WORLD-CLASS NOISE CANCELLATION: The best noise cancelling of any Bose earbuds is now even better than before. ActiveSense technology smooths spikes in surrounding sound, so even in Aware Mode distractions wonโt get in the way.
- QUIET OR AWARE MODE: Get full noise cancellation with Quiet Mode. Or turn on Aware Mode with maximum transparency to hear your surroundings. Immersion Mode blends noise cancelling with Bose Immersive Audio for the realest listening experience.
- IMMERSIVE AUDIO: Bose Immersive Audio spatialises what youโre hearing by taking it out of your head and placing it beyond your Bluetooth earbuds. Itโs like listening from the acoustic sweet spot, where songs sound like the artist intended.
Bose New QuietComfort Ultra Bluetooth Earbuds (2nd Gen), Wireless Noise Cancelling Earbuds, Up to 6 Hours Battery, IPX4 Rating, Immersive Audio, Deep Bass, Desert Gold – Limited Edition Color

| Brand | Bose |
| Colour | Desert Gold |
| Ear Placement | In Ear |
| Form Factor | In Ear |
| Noise Control | Active Noise Cancellation |
About this item
- WIRELESS BLUETOOTH EARBUDS: When music means everything, every listen deserves personalised audio, the best Bose in-ear noise cancelling, and a seamless experience from your Bluetooth earbuds. So you can feel all the feels with every song.
- CUSTOMTUNE TECHNOLOGY: CustomTune technology analyses your ears and adapts your in-ear headphones to their shape. The result? World-class noise cancellation and custom sound for bigger chills every time you press play.
- WORLD-CLASS NOISE CANCELLATION: The best noise cancelling of any Bose earbuds is now even better than before. ActiveSense technology smooths spikes in surrounding sound, so even in Aware Mode distractions wonโt get in the way.
- QUIET OR AWARE MODE: Get full noise cancellation with Quiet Mode. Or turn on Aware Mode with maximum transparency to hear your surroundings. Immersion Mode blends noise cancelling with Bose Immersive Audio for the realest listening experience.
- IMMERSIVE AUDIO: Bose Immersive Audio spatialises what youโre hearing by taking it out of your head and placing it beyond your Bluetooth earbuds. Itโs like listening from the acoustic sweet spot, where songs sound like the artist intended.
New Bose QuietComfort Ultra Bluetooth Earbuds (2nd Gen), Wireless Noise Cancelling Earbuds, Up to 6 Hours Battery, IPX4 Rating, Immersive Audio, Deep Bass, Black

| Brand | Bose |
| Colour | Black |
| Ear Placement | In Ear |
| Form Factor | In Ear |
| Noise Control | Active Noise Cancellation |
About this item
- WIRELESS BLUETOOTH EARBUDS: When music means everything, every listen deserves personalised audio, the best Bose in-ear noise cancelling, and a seamless experience from your Bluetooth earbuds. So you can feel all the feels with every song.
- CUSTOMTUNE TECHNOLOGY: CustomTune technology analyses your ears and adapts your in-ear headphones to their shape. The result? World-class noise cancellation and custom sound for bigger chills every time you press play.
- WORLD-CLASS NOISE CANCELLATION: The best noise cancelling of any Bose earbuds is now even better than before. ActiveSense technology smooths spikes in surrounding sound, so even in Aware Mode distractions wonโt get in the way.
- QUIET OR AWARE MODE: Get full noise cancellation with Quiet Mode. Or turn on Aware Mode with maximum transparency to hear your surroundings. Immersion Mode blends noise cancelling with Bose Immersive Audio for the realest listening experience.
- IMMERSIVE AUDIO: Bose Immersive Audio spatialises what youโre hearing by taking it out of your head and placing it beyond your Bluetooth earbuds. Itโs like listening from the acoustic sweet spot, where songs sound like the artist intended.
ZEBRONICS Spin with 1000 Dpi with High Precision with USB Interface, 3 Buttons,Plug & Play, Black

| Brand | ZEBRONICS |
| Colour | black |
| Connectivity Technology | USB |
| Special Feature | Lightweight |
| Movement Detection Technology | Optical |
About this item
- The stylish and compact Zeb-Spin is a lightweight wired mouse that is best suited for your workplace and can be used comfortably every day.
- The mouse has an advanced optical sensor that works with a DPI of 1000 for smooth cursor movement.
- This classy black-colored mouse is designed ergonomically so it can be used for longer hours duration. Use it on any surface and witness its seamless working.
- This mouse comes with 3 high-quality buttons – Right, Left, and middle scroll for efficient working.
- It is compatible with desktop PCs and laptop devices with a USB port connected at the end of its 1.3m long cable enabling a quick plug-and-play.
- Ergonomically designed for a longer gaming duration even when it is used on a mouse pad, plain table, or on a plane surface.
Zeb Pure Plus Web Camera

| Brand | ZEBRONICS |
| Photo Sensor Technology | CMOS |
| Video Capture Resolution | 4K |
| Maximum Focal Length | 3.2 Millimeters |
| Flash Memory Type | Internal flash memory |
| Video Capture Format | MJPEG |
| Supported Audio Format | AAC |
| Connectivity Technology | USB |
| Colour | Dark Black |
| Special Feature | 4K UHD Video Recording |
About this item
- 2P2G Lens
- 30 FPS
- Built-in Microphone
- USB Interface
- 2m Cable
Zeb Sharp Pro Web Camera

| Brand | ZEBRONICS |
| Photo Sensor Technology | CMOS |
| Video Capture Resolution | 2K |
| Maximum Focal Length | 3.2 Millimeters |
| Maximum Aperture | 1.8 f |
| Flash Memory Type | SDHC |
| Video Capture Format | MJPEG |
| Supported Audio Format | PCM |
| Connectivity Technology | USB |
| Colour | black |
About this item
- Back your crystal clear video calls or your official meetings with the high-resolution ZEB-Sharp Pro QXGA webcam for a high-quality video.
- This camera takes privacy into consideration as it comes with a dedicated privacy shutter which can be closed when the camera is not in use.
- Connect the camera to your laptop/PC/tablet via its USB interface and fix it on top of the monitor using the built-in stand.
- Take more extended meetings or chatting with your long-distance friends with the ZEB-Sharp Pro as it comes with a QXGA resolution for high-quality images and a built-in mic for voice exchange.
- Its 5P premium quality lens can capture video and images with utmost clarity and activates the autofocus feature wherever required.
- The camera comes with an optimal refresh rate for a smooth visual experience as it operates at 30FPS resolution. The camera’s automatic white balance ability helps adjust the Picture’s lighting condition even when there is a low light situation.
Bose New QuietComfort Ultra Bluetooth Headphones (2nd Gen), Wireless Headphones with Spatial Audio, Over Ear Noise Cancelling with Mic, Up to 30 Hours of Play time, Midnight Violet – Limited Edition

| Brand | Bose |
| Colour | Midnight Violet |
| Ear Placement | Over Ear |
| Form Factor | Over Ear |
| Noise Control | Active Noise Cancellation |
About this item
- BREAKTHROUGH SPATIALIZED AUDIO: Super immersive sound spatializes everything, taking the music out of your head and placing it in front of you to push the boundaries of listening.
- NOISE CANCELLING HEADPHONES: Enjoy Boseโs best noise cancellation for headphones with Quiet Mode, turn on Aware Mode to hear more of your surroundings, or combine noise cancellation and Bose Immersive Audio with Immersion Mode.
- NEW CINEMA MODE: Bring video content to life like never before with Cinema Mode; spatialize and balance background sound and sound effects for movie-like immersion wherever you go.
- LOSSLESS USB AUDIO: Over-the-ear headphones with USB-C audio for wired listening deliver crystal-clear lossless sound that reveals every nuance, so you can hear your fave song like itโs the first time all over again.
- ENHANCED LONG-LASTING BATTERY: Up to 30 hours of play time (23 with Immersive Audio)* keeps the music playing through even the longest listening sessions. Charge your headphones with the included USB-C cord and listen to music at the same time.