Zebronics ZEB-COMPANION 500 2.4GHz Wireless Keyboard & Mouse Combo, USB Nano Receiver, Chiclet Keys, Ultra Silent, Power On/Off Switch, Rupee Key, for PC/Mac/Laptop
About this item
2.4GHz Wireless Keyboard & Mouse ComboUSB Nano Receiver (Note: USB receiver will be provided inside battery slot or along with the packaging)Supports PC, Mac, Laptops with USB Port , Power On/Off SwitchKEYBOARD – 119 Keys including 12 Multimedia Keys, Rupee Symbol KeyChiclets Keys for Ultra Silent Operation , Laser Printed
Slim Design , Power Saving Mode , 2 x AAA Batteries Required (to be purchased separately)
MOUSE – 800/1200/1600 DPI Optical Tracking Sensor
ZEBRONICS Zeb-Companion 500 2.4GHz Wireless Keyboard and Mouse Set, USB Nano Receiver, Chiclet Keys, Ultra Silent, Power On/Off Switch, Rupee Key, for PC/Mac/Laptop (White)

| Brand | ZEBRONICS |
| Colour | White |
| Connectivity Technology | Usb |
| Special Feature | Wireless,Portable |
| Compatible Devices | Laptop,Personal Computer |
About this item
1 x AA Battery Required (to be purchased separately)
KEYBOARD – 119 Keys including 12 Multimedia Keys, Rupee Symbol Key
2.4GHz Wireless Keyboard & Mouse Combo
MOUSE – 800/1200/1600 DPI Optical Tracking Sensor
Supports PC, Mac, Laptops with USB Port , Power On/Off Switch, Wireless mouse has 4 buttons
Slim Design , Power Saving Mode , 2 x AAA Batteries Required (to be purchased separately)
High Precision , Ambidextrous
ZEBRONICS JUDWAA 555 USB Multimedia Keyboard & Mouse Combo, 114 Keys, 9 Dedicated Hotkeys, Slim Design, Plug & Play, โน Rupee Key, Compatible with PC & Laptop

| Brand | ZEBRONICS |
| Colour | Black |
| Connectivity Technology | Usb |
| Special Feature | multimedia |
| Compatible Devices | Laptop |
About this item
If you are looking for a matching Keyboard and mouse setup for your workspace, then opt for the ZEB-Judwaa 555 which seamlessly blends functionality and ergonomic design.
The ergonomic design of both the keyboard and the mouse prioritizes comfort, minimizing strain during prolonged usage
With a comprehensive layout of 114 keys, the keyboard offers a full range of functionalities including the 9 dedicated hotkeys to enhance user efficiency and โน Rupee key for the Indian audience convenience
The 1200 DPI of the mouse with an optical sensor empowers precision and responsive cursor control
The high-precision optical sensor embedded in the mouse contributes to accurate and smooth tracking
The Plug & Play functionality ensures a hassle-free setup, making the ZEB-Judwaa 555 accessible with the help of a USB interface for a straightforward and reliable connection
The 1.2-meter cable length provides users with flexibility in positioning the keyboard and mouse, accommodating various desktop setups
HP Chromebook C640 10th Gen Intel Core i5 FHD Thin & Light Touchscreen Laptop (8 GB DDR4 RAM/64 GB eMMC SSD + 128 GB MicroSD Card/14″ (35.6 cm) FHD/Chrome OS/WiFi/BT/Webcam/Intel Graphics)

| Brand | HP |
| Model Name | HP Chrome |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | silver |
| Hard Disk Size | 64 GB |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Chrome OS |
| Special Feature | Touchscreen |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- HP Chromebook gives fast performance at an affordable price. Laptop Ideal for professionals/students needing best-in-class, sleek and light Touchscreen laptops. It’s powered with Intel Core i5 10th Gen 10310U 1.7 GHz upto 4.4 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 8 GB DDR4 RAM along with 64 GB eMMC SSD + 128GB MicroSD Card which enhances the overall performance of the machine and 6 MB cache.
- Features like Intel UHD Graphics make it an ideal product to carry out all your tasks in one place. It comes pre installed with Chrome OS.
- It offers Brighter, crisper display with 14-inch FHD along with Webcam and Microphone which enhances your video conferencing experience.
- It encompasses a wide range of slots and ports, it comes along with USB, Security lock slot,HDMI Port, Power connector,Headphone/Microphone combo jack reader.It also comes with Bluetooth 5.0 making your wireless connectivity easier and faster.
- 6 Months Extendable Pan India Warranty. Experience hassle free ownership, with Pan India comprehensive warranty covering component,labor and shipping (If required).
Ant Esports KM1600 Gaming Keyboard & Mouse Combo, Wired Backlit Rainbow LED Keyboard & 3200 DPI Gaming Mouse for PC/Laptop – Black

| Brand | Ant Esports |
| Colour | Black |
| Connectivity Technology | Usb |
| Special Feature | Backlit |
| Compatible Devices | Laptop |
About this item
- ยท Ant Esports KM1600 Backlit Rainbow LED Gaming Keyboard & Mouse Comes with Stylish 104 keys & 3600 DPI Gaming mouse. Its durable quality & Elegant black key cap design enhances your gaming & work experience.
- ยท The Lightweight design allows you to take it anywhere with utmost comfort. Compatible with Windows, Mac & Linux operating systems and itโs a good partner for your desktop & laptop.
- ยท Double Injection Keycaps in Stylish Finish Suspension keycap, unimpeded, high and low key layout to adapt to human hand tapping motion arc
- ยท Easy Operation & Broad Compatibility: As a plug-and-play device, this USB wired gaming keyboard does not need any software support, serving as a great choice for PC, laptop, computer keyboard. It is compatible with Win XP / Win7 / Win8 / Win10.
- ยท Strong Durability & Spill Resistance: Tested over 5,000,000 keystrokes, the keyboard is extremely durable to ensure longer service life. Thanks to its spill-resistant design, you do not need to worry about the trouble caused by accidental spills of water any more.
ZEBRONICS New Launch PULSE Wireless Mouse, Multi Connectivity, Dual Bluetooth, for Mac, Laptop, Computer, Tablet, 2.4GHz, 1200 DPI, Comfortable & Lightweight (Lavender)

| Brand | ZEBRONICS |
| Colour | Lavender |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Movement Detection Technology | Optical |
| Number of Buttons | 3 |
About this item
The Zeb-Pulse is a lightweight wireless mouse that is easily portable and can be used comfortably for everyday use
The mouse can provide an immaculate dual Bluetooth wireless connection of 2.4GHz so you can work without any interruption
The mouse can provide an immaculate dual Bluetooth wireless connection of 2.4GHz so you can work without any interruption
One of the essential elements in the mouse is a removable USB nano receiver that is mounted to the bottom panel. Customers who lose or misplace the dongle easily will find this socket useful
Comes in three different colors, this mouse is compactly built with 3 buttons- the right & left click and middle scroll
It is compatible with desktop PCs, Laptops, Mac OS etc
Ergonomically designed for a long working duration even when it is used on a mouse pad, plain table, or wooden surfaces
ZEBRONICS PULSE Wireless Mouse, Multi Connectivity, Dual Bluetooth, for Mac, Laptop, Computer, Tablet, 2.4GHz, 1200 DPI, Comfortable & Lightweight (Black)

| Brand | ZEBRONICS |
| Colour | BLACK – ZEB-PULSE |
| Movement Detection Technology | Optical |
| Number of Buttons | 3 |
| Hand Orientation | Ambidextro |
About this item
- The Zeb-Pulse is a lightweight wireless mouse that is easily portable and can be used comfortably for everyday use
- The mouse can provide an immaculate dual Bluetooth wireless connection of 2.4GHz so you can work without any interruption
- The mouse comes with an advanced optical sensor with 1200 DPI for smooth cursor movements with reliably utmost precision
- One of the essential elements in the mouse is a removable USB nano receiver that is mounted to the bottom panel. Customers who lose or misplace the dongle easily will find this socket useful
- Comes in three different colors, this mouse is compactly built with 3 buttons- the right & left click and middle scroll
- It is compatible with desktop PCs, Laptops, Mac OS etc
- Ergonomically designed for a long working duration even when it is used on a mouse pad, plain table, or wooden surfaces
Dell Original 45W 19.5V Laptop Charger Adapter with 4.5mm pin for Inspiron – Black Without Power Cord

| Brand | Dell |
| Connectivity Technology | USB |
| Connector Type | 2-Pin |
| Compatible Devices | Laptops |
| Compatible Phone Models | Dell Inspiron 14 |
| Included Components | User Manual, Laptop Adapter |
| Special Feature | Lightweight Design |
| Colour | Black |
| Input Voltage | 240 Volts |
| Mounting Type | Wall Mount |
About this item
- Lightweight Design
HP 45W 19.5V 2.31A / 3.33A for HP Laptop Charger Blue Tip,HP Pavilion x360 11 13 15, Zbook 14u G4 G5 15u 15 G3, Notebook 15,HP Stream 13 11 14 AC Adapter (with 3 Pin Power Cord)

| Brand | Maxelon |
| Compatible Devices | Charger for HP Laptop Computer 45W 19.5V 2.31A Smart Blue Tip Power Adapter |
| Compatible Phone Models | HP Envy charger, HP Spectre charger, HP Elitebook charger, HP ProBook charger, HP Chromebook charger, HP charger for laptop Blue tip, HP Pavilion charger, HP Stream charger |
| Included Components | 1 Adapter X 1 Power Cable & User Manual |
| Special Feature | Lightweight Design, Short Circuit Protection, Fast Charging |
| Colour | Black |
| Input Voltage | 240 Volts |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Wattage | 45 Watts |
| Number of Items | 1 |
About this item
- POWER SPECS – Output Max: 19.5V 2.31A 45W / 3.33A 65W (also compatible with 19.5V 2.31A 45W) Input Volt Range: 110-240V /(Blue Tip Size: 4.5 x 3.0mm) Original HP Laptop Power Supply AC Adapter Charger With 3 Pin Power Cord
- COMPATIBILITY – This product has been tested to ensure compatibility with the following and many more HP Smart Blue Tip Models 45W: Elitebook 830 / 840 G3 G4 G8 / 850 G3 G4 / ProBook 430 G8 / 440 G8 / 450 G3 G8 / 640 G2 G3 G4 / 650 G2 G3 / Pavilion x360 / Stream 11 Pro G3 / Stream 11 Pro G4 EE / Chromebook 11 EE G2 G3 G4 / Spectre x360 x2 / Notebook 15 / Zbook / Part Numbers: SK90195333 710412-001 741727-001 213349-109 854054-002 L24008-001 L25296-001 L25296-002 SK90A195231 TPN-LA15
- This 45W AC Charger fit with HP Notebook 15, 17 Business Notebook 11-d010wm 11-d011wm 11-n010dx 13-c010nr 14-ax020wm 15-ac121dx 15-af131dx 15-ay009dx 15-f010wm 15-f033wm 15-f039wm 15-f211wm 15-f233wm 15-f271wm 15-f272wm 15-f305dx 15-f387wm 15-g019wm 15-g070nr 15-r011dx 15-r029wm 15-r132wm 15-bs289wm 15-f209wm 15-ba018wm 15-dy1074nr 15-cc067cl. Compatible P/N:fit with HP Laptop Charger:740015-002 741727-001 TPN-LA03 845611-001 PA-1450-56HA 845836-850 A045R07DH PA-1450-36HE HSTNN-LA40 719309-003 7
- **Power Cable is Complimentary No Warranty**
ZEBRONICS ZEB-JAGUAR Wireless Mouse, 2.4GHz with USB Nano Receiver, High Precision Optical Tracking, 4 Buttons, Plug & Play, Ambidextrous, for PC/Mac/Laptop (Black+Grey)

| Brand | ZEBRONICS |
| Colour | Black + Grey |
| Connectivity Technology | Wireless,USB |
| Special Feature | Wireless,Ergonomic,Lightweight |
| Movement Detection Technology | Optical |
About this item
- Enjoy seamless connectivity with 2.4GHz, Plug & Play
- 4 Buttons: Left Click, Right Click, Middle Click (H7 Wheel), DPI Button
- High Precision Sensor with 1600 DPI for smooth cursor movements
- Comes with USB Nano Receiver (Note: USB receiver will be provided inside battery slot or along with the mouse)