Dell Latitude 7280 i5-7th Gen 12.5-Inch (31.75 cms) 1366×768 Pixels Laptop (8 GB/256 GB SSD/Windows 11 Pro)

| Brand | Dell |
| Model Name | 7280 |
| Screen Size | 12.5 Inches |
| Colour | Black |
| CPU Model | 8032 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics |
| CPU Speed | 2.6 GHz |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- Dell Latitude 7280 i5-7th Gen 12.5-Inch (31.75 cms) 1366×768 Pixels Laptop
- 8 GB/256 GB SSD
- Windows 11 Pro & MS Office 365
DELL Latitude 5490 Core i5 8th Gen Laptop, 8 GB RAM, 256 GB SSD, Intel HD Graphics, 14 inch (36.83 cms) HD Screen, Windows 11 Pro

| Brand | Dell |
| Model Name | Dell Latitude 5490 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 Family |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Special Feature | Anti Glare Screen, Thin |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- This Certified Refurbished product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month supplier backed warranty.
- Processor: Intel Core i5-8250U (1.6 GHz base clock , 6MB Cache)
- Display: 14-inch FHD (1366 x 768), Slim, anti-glare, 220 nits
- Memory & Storage: 8 GB DDR4 SDRAM (1 x 8 GB) (Expandable upto 32gb) | 256 GB PCIe M.2 SSD
- Graphics : Integrated Intel HD Graphics 620
- Pre-Installed: MS Office 365 and Windows 11 pro
Dell Latitude E7270 12.5 Inches Laptop (Intel Core I5 6Th Gen/8Gb/256 Gb SSD/Windows 11 Pro

| Brand | Dell |
| Model Name | Latitude E7270 |
| Screen Size | 12.5 Inches |
| Colour | Black |
| SSD Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Proย |
| Special Feature | Anti Reflective |
| Graphics Card Description | Integrated |
DELL Latitude 5490 Core i5 8th Gen Laptop, 16 GB RAM, 256 GB SSD, Intel HD Graphics, 14 inch (36.83 cms) HD Screen, Windows 11Pro

| Brand | Dell |
| Model Name | Latitude 5490 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| SSD | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 Family |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Special Feature | Anti Glare Screen, Thin |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- Processor: Intel Core i5-8250U (1.6 GHz base clock , 6MB Cache)
- Display: 14-inch FHD (1366 x 768), Slim, anti-glare, 220 nits
- Memory & Storage: 16 GB DDR4 SDRAM (2 x 8 GB) (Expandable upto 32gb) | 256 GB PCIe M.2 SSD
- Graphics : Integrated Intel HD Graphics 620
- Pre-Installed: MS Office 365 and Windows 11 pro
HP EliteBook 840 G6 TouchScreen Laptop (Intel i7 8th Processor/i7-8665U with Quad core, 16GB RAM, 512GB SSD, 14″ Full HD 1920×1080 Display, HD Audio, Wifi, Windows 11 Pro)
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- HP EliteBook 840 G6 TouchScreen Laptop (Intel i7 8th Processor/i7-8665U with Quad core
- 16GB RAM, 512GB SSD
- 14″ Full HD 1920×1080 Display, HD Audio, Wifi
- Windows 11 pro & MS Office 365
SanDisk Ultra 64GB, USB 3.0, Flash Drive, Upto 130MB/s R, Pendrive, Black, 5Y Warranty (SDCZ48-064G-I35)
Dell/Pro 15 Essential/Core i5 1334u/8GB DDR5/512 GB/ 15.6″ FHD/Carbon Black/BKLBK/WiFi + BT/Ubuntu/3 Years NBD/(PV15250)
Dell/Pro 14 PC14250 Core5 120U/8GB/512GB/14 FHD+/BKLKB/Win11PRO/3 Year ADP
Dell/Pro 14 Essential/Core3 100U/Window 11 Pro/8 GB/512 GB/ 14″ FHD+/ Carbon Black/WiFi + BT/3 Years NBD/(PV14250)
NETGEAR Nighthawk AC1900 VDSL/ADSL Modem Router Certified with CenturyLink – Non-Bonded, DSL Internet Only (D7000)

| Brand | Netgear |
| Model Name | Netgear AC1900 |
| Special Feature | Access Point Mode |
| Frequency Band Class | Dual-Band |
| Wireless Communication Standard | 802.11ac |