Kingston Value RAM 8GB 2400Mhz DDR4 Non-ECC CL17 SODIMM 1Rx8 (KVR24S17S8/8)

| Brand | Kingston |
| Computer Memory Size | 8 GB |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Speed | 2400 MHz |
| Compatible Devices | Laptop |
About this item
- Check out the RAM buying guide in Videos section
- 8GB module of 2400Mhz DDR4 laptop Memory
- From the industry leader in PC Memory
Kingston KVR26S19S8/8 Valueram – DDR4-8 GB – SO-DIMM 260-Pin – 2666 MHz/PC4-21300 – CL19-1.2 V – Unbuffered – Non-ECC

| Brand | Kingston |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Compatible Devices | Laptop |
| Special Feature | Lightweight |
About this item
- Check out the RAM buying guide in Videos section
- 8GB module of 2666Mhz DDR4 laptop Memory
- Memory speeds up to 2666MHz/ PC4-21300
- Lifetime Warranty.
- Backed by Kingston lifetime manufacturer’s warranty
FINGERS Car Backseat-C9FL – Type-C Mobile Cable (9 feet long | Fast Charging up to 5.0 A Max | Fast Data Transfer) – Steel Grey

| Brand | FINGERS |
| Connector Type | USB Type A, USB Type C |
| Cable Type | USB |
| Compatible Devices | Laptop, PC, Smartphone, Tablet |
| Special Feature | High Speed |
About this item
- 9 feet long. Epic Comfort – Wow for every car owner!: With its unique length of over 9 feet, FINGERS Car Backseat Cable-C9FL Type-C Mobile Cable makes ideal usage in any environment, be it indoors or outdoors. Whether charging in the car while on long drives, connecting to a laptop to charge and sync your data or plugging in using a wall socket or power bank, it guarantees smooth convenience and remarkable comfort to a great length.
- Dual Purpose β Fast Charging & Data Transfer: Why settle for just one when you can get the best of both? Enabled with Fast Charging, it delivers up to 5.0 A Max and charges devices at a whopping speed. Along with fast charging, it facilities Data Transfer between devices at an incredible transfer speed of up to 480 Mbps. Just plug in your device and stay worry-free as it juices up your devices in no time.
- Reliable and Durable: Built with premium and superior-quality materials, this cable is built to last. Coupled with a strong and long connector base, it ensures brilliant performance for safe charging, longer lifespan and unparalleled durability.
- Style On-the-go: A rich Steel Grey shade makes it an ideal charging/data transfer accessory to carry along anywhere.
- User-friendly: Compatible with most Smartphones, Tablets and other devices with a USB Type-C.
FINGERS FMC-ChargeScale-C03 USB-A to Type-C Mobile Cable (Indiaβs First Cable with Built-in Measuring Scale, Fast Charging Support (20W), Quick Data Transfer, Flat Tangle-free Design) – Classic White

| Brand | FINGERS |
| Connector Type | USB Type A, USB Type C |
| Cable Type | USB |
| Compatible Devices | Smartphone |
| Special Feature | Built-in Measuring Scale (0β90 cm) for quick length checking, Fast Charging Support: Up to 3.0 A Max / 20W, Interface: USB-A to Type-C, Reversible Connector DesignBuilt-in Measuring Scale (0β90 cm) for quick length checking, Fast Charging Support: Up to 3.0 A Max / 20W, Interface: USB-A to Type-C, Reversible Connector Design |
About this item
- π Indiaβs First Measuring Scale Cable: A unique built-in measuring scale lets you quickly measure small objects on the go – perfect for daily use, travel, or workspaces.
- β‘ Fast Charging: Supports efficient 20W fast charging for Type-C devices, ensuring quick and stable power delivery when you need it most.
- π High-Speed Data Transfer: Transfer photos, videos, and files smoothly with dependable 480 Mbps USB data speeds – no lag, no interruptions.
- π© 100% Pure Copper Conductor: Ensures better conductivity, reduced power loss, and long-lasting performance for everyday charging and syncing.
- π§Ά Flat Cable Design: The flat structure prevents knots and makes the cable easy to carry, store, and use – ideal for on-the-move lifestyles.
- π‘οΈ Reversible Connector: Built for durability with a reinforced connector base and a reversible Type-C design for effortless, stress-free plug-in.
- π Universal Compatibility: Compatible with most smartphones, tablets, and other devices with a USB Type-C port.
- π Versatile Usage: Suitable for charging from wall sockets, power banks, syncing data with laptops, and convenient use during long car rides.
FINGERS FMC-C2C USB-C Connector Mobile Cable with Fast Charging (up to 3.0 A) and 10 Gbps Data Transfer

| Brand | FINGERS |
| Connector Type | USB Type C |
| Cable Type | USB |
| Compatible Devices | Devices having Type-C ports, Laptop, Smartphone, Tablet |
| Special Feature | High Speed |
About this item
- Dual Purpose – Charging and Data Transfer
- Fast Charging (Supports up to 3.0 A Max)
- Increased reliability with Strong and Long connector base
- Compatible with most Smartphones, Tablets and other devices having USB Type-C
255 G7 240 G7 245 G7 17-BY0221NG 17-BY0233NG 17-BY0204NG 17-BY0540NG 17-CA0203NG 17-CA0217NG L11421-2C2 L11119-855

| Number of Batteries | 3 Lithium Polymer batteries required. |
| Brand | EARPIX |
| Battery Cell Composition | Lithium Polymer |
| Battery Capacity | 3630 Milliamp Hours |
| Recommended Uses For Product | Laptop |
| Net Quantity | 1.00 Count |
| Voltage | 11.55 Volts |
| Reusability | Rechargeable |
| Model Name | HT03XL L11119-855 Battery for HP Pavilion 14-CE 14-CF 14-CK 14-cm 14-DF 14-DH 14-MA 14Q-CS 14Q-CY 14S-CF 14S-CR 15-CS 15-CW 15-DA 15-DB 15G-DR 15T-DA 15T-DB 17-by 17-CA L11421-542 2C2 HSTNN-UB7J Laptop Battery 14-CE 14-CF 14-CK 14-cm 14-DF 14-MA 14Q-CS 14Q-CY 14S-CF 14S-CR 15-CS 15-CW 15-DA 15-DB 15G-DR 15T-DA 15T-DB 17-by 17-CA Series 14-CE0000 14-CE0020TX 14-CE0025TX 14-CE0027TU 14-CE0028TX 14-CE0029TX 14-CE0030TX 14-CE0034TX 14-CE1058WM 14-CE0068ST 14-CE1056WM 14-CE0064ST 14-CE0006DX 14-CF0000 14-CM0000 14-CM0020NR 14-CM0012NR 14Q-CS0000 14Q-CS0006TU 15-CR0000 15-CR0087CL 15-CR0052OD 15-CR0055OD 15-CR0037WM 15-CR0051CL 15-CR0091MS 15-CR0010NRHT03XL L11119-855 Battery for HP Pavilion 14-CE 14-CF 14-CK 14-cm 14-DF 14-DH 14-MA 14Q-CS 14Q-CY 14S-CF 14S-CR 15-CS 15-CW 15-DA 15-DB 15G-DR 15T-DA 15T-DB 17-by 17-CA L11421-542 2C2 HSTNN-UB7Jβ¦Β See more |
| Battery Weight | 200 Grams |
About this item
- Li-ion. Color:Black. Voltage: 11.55V. Capacity: 41.7Wh/3630mAh. Cells: 3-cell.
- Compatible Part Number HSTNN-DB8R HSTNN-DB8S HSTNN-IB80 HSTNN-IB8O HSTNN-LB8L HSTNN-LB8M HSTNN-UB7J HT03041XL HT03XL L11119-855 L11421-1C1 L11421-1C2 L11421-2C1 L11421-2C2 L11421-2C3 L11421-2D1 L11421-2D2 L11421-421 L11421-422 L11421-423 L11421-542 L11421-544 L11421-545 TPN-C136 TPN-I130 TPN-I131 TPN-I132 TPN-I133 TPN-I134 TPN-Q207 TPN-Q208 TPN-Q209 TPN-Q210
- Compatible Models -: 14-CE 14-CF 14-CK 14-CM 14-DF 14-DQ 14-MA 14Q-CS 14Q-CY 14S-CF 14S-CR 14S-DK 14S-DQ 14-FQ Series 14-DH 14M-DH 15-CS 15-CW 15-CU 15-DA 15-DB 15-DW 15-DY 15G-DR 15T-DA 15T-DB 15T-DQ 15T-DY 15Q-DS 15S-FQ Series 17-BY 17-CA Series. 14-DF0XX 14-CE0005 14-DQ2035CL 14-CM0020NR 14-CM0012NR 14Q-CS0006TU 14-FQ0032MS 14-FQ0037NR 14-CK0013LA 14-CK2098LA, x360 Convertible 14m-dh0001dx 14m-dh1003dx 14-DH2011NR , 240 G7, 245 G7, 250 G7, 255 G7, 340S G7, 470 G7, 340 G5, 348 G5
- Compatible Models -: 15-CS 15-CU 15-CW 15-DA 15-DB 15-DY 15G-DR 15T-DA 15T-DB 15-EF 17-BY 17-CA Series:15-CS2010NR 15-CS025CL 15-CS2073CL 15-CS2079NR 15-CS1063CL 15-CS2025UR 15-CS0053CL 15-CS1065CL 15-CW1063WM 15-DA0066CL 15-DY2087NR 15-DY1031WM 15-DA1005DX 15-DA0032WM 15-DA0033WM 15-DA0073MS 15-DA0012DX 15-CU0058NR 15-DA0086OD 15-DA0014DX 15-DB0031NR 15-DW0033NR 15-DB0011DX 15-EF0022NR 15-EF1013DX 17-BY1053DX 17-BY1033DX 17-CA2097NR 17-BY0021DX 17-BY0053CL 17-BY0021CY 17-BY1055CL
- 6 Months replacement warranty
FINGERS RuggTwist-C02 Type-C Mobile Cable with Cotton Braided Material, 3 Ampere Fast Charging & 480 Mbps Data Transfer, 1 meter – Zebra Black

| Brand | FINGERS |
| Connector Type | USB Type A to USB Type C |
| Cable Type | USB-A to USB Type-C |
| Compatible Devices | Headphone, Laptop, Smartphone, Speaker, Tablet |
| Special Feature | Braided, Data Transfer, Fast Charging |
About this item
- Built to last, made to charge: Crafted with premium, superior-quality cotton braided material, the FINGERS RuggTwist-C02 mobile cable is built to last.
- Durable: Its strong and long connector base is tested to withstand 10,000+ bends and twists and prevents cable breakage.
- Sturdy: With the cotton braided material, it withstands wear & tear and ensures a tangle-free experience.
- Dual Purpose β Fast Charging and Quick Data Transfer: Enjoy fast charging, delivering up to 3.0 A Max, which charges your devices rapidly. It also facilitates safe data transfer between devices at an incredible transfer speed of up to 480 Mbps, enabling you to transfer large files quickly and easily.
- Connect Anytime. Anywhere: It can be plugged into any USB 2.0 port and can be used effortlessly on-the-go. Whether connecting to your laptop to charge and sync, charging using a wall socket or power bank, or plugging into a car charger and staying charged while on long drives, it is an immensely useful device to stay connected at all times.
- Itβs User-friendly: Compatible with most smartphones, tablets, power banks and other devices having a USB Type-C, making it a versatile and convenient solution for all your charging and data transfer needs.
- 1-year Warranty | Made in India
OPPO Original (6 Months Offical Warranty) Type-C Data & Fast Vooc Flash Charging Up To 30W, Suitable For Android Smartphones-Dl129 White, USB_type_C

| Brand | OPPO |
| Connector Type | USB Type C |
| Cable Type | USB |
| Compatible Devices | Laptop, Smartphone, Tablet |
| Special Feature | Data Transfer, Durable, Fast Charging |
About this item
- [Compatible with all Type C enabled devices] Suitable android smartphone (OPPO, Samsung, Mi, Vivo, Realme, OnePlus, etc), tablet, laptop (Macbook, Chromebook, etc)
- [USB-A to Type-C VOOC Cable 8A 1M] High-speed 8A VOOC USB-A to Type-C cable (1m) designed for Smartphone devices, ensuring ultra-fast, safe charging and reliable data transfer.
- [480 Mbps data transfer Efficient and convenient] 480 Mbps data transfer ensures fast, efficient syncing for a smooth and convenient experience.
- [80W SuperVOOC Flash Charge ] 80W SUPERVOOC Flash Charge delivers ultra-fast, safe charging that powers your device from low to ready in minutes.
- [Environmental protection material]The product uses environmentally friendly materials.The product has passed a number of safety tests, product quality assurance.
- [Durable and easy to use]The product uses high-quality materials, wear-resistant and durable.
|DURACELL-20000-MAH-SLIMMEST-POWER-BANK-WITH-1-TYPE-C-PD-AND-2-USB-A-PORT-

| Connector Type | USB Type C |
| Brand | Duracell |
| Battery Capacity | 20000 |
| Colour | Multicolor |
| Special Feature | Fast Charging |
About this item
- 20000 mAh powerbank
- Charges 3 devices simultaneously
- Auto detects connected devices
- 22.5W power delivery
- Quick charging
Genius HS-M200C Lightweight Headset with Mic (Single Jack)

| Brand | Genius |
| Colour | Black |
| Ear Placement | Over Ear |
| Form Factor | Over Ear |
| Noise Control | None |
About this item
- Microphone Headset
- Single Jack Headset
- Color: Black