Laptop Battery Compatible for Acer Aspire E1 V3 571 571G 771 771G 4741 5742 5733 5750 5742z 5755G 7551 5740 P253-M E732 AS10D31 AS10D51 AS10D3E AS10D41 AS10D73 AS10D81

| Number of Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. |
| Brand | LowestRate |
| Battery Cell Composition | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 4400 Milliamp Hours |
| Recommended Uses For Product | Laptop |
| Net Quantity | 1 count |
| Voltage | 10.8 Volts |
| Reusability | Rechargeable |
| Model Name | E5440 |
| Battery Weight | 250 Grams |
About this item
- 【Specification】Voltage: 10.8V 4400mAh 6-Cell. Battery Type: Li-ion.
- Compatible Part Numbers: 934T2078F 934T2079F AK.006BT.075 AK.006BT.080 AS10D AS10D31 AS10D3E AS10D41 AS10D51 AS10D56 AS10D5E AS10D61 AS10D71 AS10D73 AS10D75 AS10D7E AS10D81 AS10G31 AS10G3E BTP-DSBM BTP-DTBM
- COMPATIBLE MODELS: E1 E1-421 E1-431 E1-471 E1-471G E1-521 E1-531 E1-531G E1-571 E1-571G V3-471 V3-471G V3-531 V3-551 V3-551G V3-571 V3-571G V3-731 V3-731G V3-771 V3-771G V3-772 V3-772G.
- COMPATIBLE MODELS: 4250 4253 4339 4349 4551 4551G 4738 4738Z 4739 4739Z 4743 4743Z 4741 4750 4750G 4755 4755G 4752 4752G 4752Z 4771 5251 5252 5253 5336 5349 5551 5551G 5552G 5560 5560G 5733 5741 5741G 5741Z 5742 5742G 5742Z 5742Z 5750 5750G 5750Z 5750Z 5755 5755G 5736 5736Z 7741G 7741Z 7741Z 5731 7741Z-4643 7551G 7552G 7750Z AS10D31 AS10D51 AS10D56 AS10D75 AS10D81
(Refurbished) Dell Precision 5520 UltraBook Intel Core i7-7820HQ Thin & Light FHD Workstation Laptop (16 GB DDR4 RAM/256 GB SSD/15.6″ (39.6 cm)/Windows 11)

| Brand | Dell |
| Model Name | Dell Precision 5520 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Intel Core i7 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Special Feature | Lightweight, Thin, Webcam |
| Graphics Card Description | Dedicated |
About this item
-
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- Dell Precision 5520 Laptop 15.6″ Screen
- Intel Core i7 11th Gen i7-1165G7 Quad-Core Processor 1.2GHz (4.7GHz With Turbo Boost)
- 256 GB SSD Hard Drive & 16 GB RAM Memory
- Wireless Wifi & Bluetooth
(REFURBISHED) Dell Latitude 5420 Intel i5 1135G7 14 inches FHD Business Laptop (8GB Ram, 256GB NVMe, Windows 11 Pro)

| Brand | Dell |
| Model Name | Dell Latitude 5420 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Intel Core i5-1135G7 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Special Feature | Anti Glare Coating, Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- Included components: Laptop & Adaptor
- Display size: 14.0 inches
- Ram memory installed size: 8.0 GB
- SSD: 256.0 GB
Apple MacBook Air Laptop with M2 chip: 34.46 cm (13.6-inch) Liquid Retina Display, 8GB RAM, 512GB SSD Storage, Backlit Keyboard, 1080p FaceTime HD Camera. Works with iPhone/iPad; Space Grey

| Brand | Apple |
| Model Name | MacBook Air |
| Screen Size | 13.6 |
| Colour | Space Grey |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Others |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Mac OS |
| Special Feature | Backlit Keyboard, Portable, Thin |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- STRIKINGLY THIN DESIGN – The redesigned MacBook Air is more portable than ever and weighs just 1.24 kg (2.7 pounds). It’s the ultra-capable laptop that lets you work, play or create just about anything — anywhere.
- SUPERCHARGED BY M2 – Get more done faster with a next-generation 8-core CPU, up to 10-core GPU and up to 24GB of unified memory.
- UP TO 18 HOURS OF BATTERY LIFE – Go all day and into the night, thanks to the power-efficient performance of the Apple M2 chip.
- BIG, BEAUTIFUL DISPLAY – The 34.46-centimetre (13.6-inch) Liquid Retina display features over 500 nits of brightness, P3 wide colour and support for one billion colours for vibrant images and incredible detail.
- ADVANCED CAMERA AND AUDIO – Look sharp and sound great with a 1080p FaceTime HD camera, three-mic array and four-speaker sound system with Spatial Audio.
- VERSATILE CONNECTIVITY – MacBook Air features a MagSafe charging port, two Thunderbolt ports and a headphone jack.
- EASY TO USE – Your Mac feels familiar from the moment you turn it on and works seamlessly with all your Apple devices.
Apple MacBook Air Laptop: Apple M1 chip, 13.3-inch/33.74 cm Retina Display, 8GB RAM, 256GB SSD Storage, Backlit Keyboard, FaceTime HD Camera, Touch ID. Works with iPhone/iPad; Space Grey

| Brand | Apple |
| Model Name | MacBook Air |
| Screen Size | 13 Inches |
| Colour | Space Grey |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core M Family |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | macOS 10.14 Mojave |
| Special Feature | Portable |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- All-Day Battery Life – Go longer than ever with up to 18 hours of battery life.
- Powerful Performance – Take on everything from professional-quality editing to action-packed gaming with ease. The Apple M1 chip with an 8-core CPU delivers up to 3.5x faster performance than the previous generation while using way less power.
- Superfast Memory – 8GB of unified memory makes your entire system speedy and responsive. That way it can support tasks like memory-hogging multitab browsing and opening a huge graphic file quickly and easily.
- Stunning Display – With a 13.3-inch/33.74 cm Retina display, images come alive with new levels of realism. Text is sharp and clear, and colors are more vibrant.
- Why Mac – Easy to learn. Easy to set up. Astoundingly powerful. Intuitive. Packed with apps to use right out of the box. Mac is designed to let you work, play, and create like never before.
Laptop CPU Cooling Fan for HP Pavilion 15r 15-r 15g 15-g 15s 15-s 250 g3 14r 240 g3 CPU Fan 3pin

| Brand | FYONLI |
| Power Connector Type | 3-Pin |
| Voltage | 5 Volts |
| Wattage | 5 Watts |
| Cooling Method | Air |
About this item
- Please check both the model and picture before purchase.
- The default shipment quantity is 1PCS, and the picture is the front and back of the goods.
- Tested before shipping. Fully Compatible Manufactured.
- Best Quality Product (Note: for long use, clean fan timely)
- For Warranty: Product should not be physically damage or burned. Charges will be applicable if item send through Courier
CPU Cooling Fan for HP Laptop 240 G7, 246 G7, 14-CF, 14CK,14-CM,14-DK, 14DK, 14-MA, 14MA.

| Product Dimensions | 8L x 8W x 2.5H Centimeters |
| Brand | LowestRate |
| Power Connector Type | 4-Pin |
| Voltage | 5 Volts |
| Wattage | 5 Watts |
About this item
- COMPATIBILITY: Specifically designed as a replacement internal CPU cooling fan HP Laptop 240G7, 246G7, 14-CF,14CF, 14CK,14-CK, 14-CM, 14CM, 14DA, 4-DA, 14-DK, 14DK, 14-MA, 14MA
- INSTALLATION: Direct replacement part that matches original specifications for hassle-free fitting and optimal performance
- COOLING PERFORMANCE: Efficiently manages CPU temperature through optimised airflow design and balanced fan blades
- Tested before shipping. Fully Compatible Manufactured
- Please check the confirmation picture and part number before purchasing. If you have any questions, please feel free to contact us and we will help you.
Laptop Internal CPU Cooling Fan for HP 240, 245, 246 G7, 340, 348 G5, G7

| Brand | LowestRate |
| Power Connector Type | 3-Pin |
| Wattage | 3 Watts |
| Cooling Method | Air |
| Compatible Devices | Laptop |
About this item
- Quality Product
- Please Check Model No before Purchasing Product
- Image is for Reference Purpose Only
- Compatible for Specific Models
- Physical damaged product is not covered under Warranty
ZEBRONICS Sheer Rechargeable Wireless Mouse, Dual Mode (2.4GHz + BT), Dual Bluetooth, Silent Operation, Transparent Body, RGB, Battery Indicator, for Mac | Laptop | Computer (Black)
ZEBRONICS Sheer Rechargeable Wireless Mouse, Dual Mode (2.4GHz + BT), Dual Bluetooth, Silent Operation, Transparent Body, RGB, Battery Indicator, for Mac | Laptop | Computer (Grey)