Dell Latitude Laptop 5400 Intel Core i5 Mobile-8th Gen -Processor , 8 GB Ram 256 GB SSD, 14 Inches FHD 1080p Screen Notebook Computer(Touch screen)

| Brand | Dell |
| Model Name | 5400-i5 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| CPU Model | Core i5 8250U |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Graphics Card Description | Integrated |
| CPU Speed | 1.6 GHz |
| Hard Disk Description | SSD |
Dell Latitude 5290 7th Gen Intel Core i5 Thin & Light HD Laptop (16 GB DDR4 RAM/512 GB SSD/12.5″ (31.8 cm) HD/Windows 11/MS Office/WiFi/BT/Intel UHD Graphics)

| Brand | Dell |
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 12.5 Inches |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows |
| Graphics Card Description | Integrated |
| CPU Speed | 2.5 GHz |
| Hard Disk Description | SSD |
| Item Weight | 1.5 Kilograms |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear; the product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- Dell Latitude 5290 gives fast performance at an affordable price. Laptop Ideal for professionals/students needing best-in-class,business rugged notebooks. It’s powered with Intel Core i5 7200U 2.5 GHz upto 3.1 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 16 GB DDR4 RAM along with 512 GB SSD Storage which enhances the overall performance of the machine and 3 MB cache.
- Features like Intel UHD 620 Graphics make it an ideal product to carry out all your tasks in one place.
- It offers Brighter, crisper display with 12.5-inch HD Screen along with Webcam and Microphone which enhances your video conferencing experience.
- It encompasses a wide range of slots and ports, it comes along with USB, Security lock slot, Power connector, Headphone/Microphone combo jack reader.It also comes with Bluetooth 4.1 making your wireless connectivity easier and faster.
Dell Latitude 5430 Laptop – 14″ HD (1366 x 768) AG Display – Intel Core i5-1235U 10-Core (12th Gen) – 256 GB SSD – 8 GB – Win11 Pro

| Brand | Dell |
| Model Name | Latitude 5430 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Special Feature | Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
About this item
- This Certified Refurbished product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three months supplier backed warranty.
- Dell Latitude 5430 Laptop – 14″ HD (1366 x 768) AG Display
- Intel Core i5-1235U 10-Core (12th Gen)
- 256 GB SSD – 8 GB
- Windows 11 Pro & MS Office 365
HP Elitebook Laptop 840G5 Intel Core i5 – 8350u Processor 8th Gen, 8 GB Ram & 256 GB SSD, 14.1 Inches (Ultra Slim & Feather Light 1.54KG) Notebook Computer

| Brand | HP |
| Model Name | 840G5 |
| Screen Size | 14.1 Inches |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5ย |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Special Feature | Thin |
| Graphics Card Description | Integrated |
| CPU Speed | 1.7 GHz |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- HP Elitebook Laptop 840G5 Intel Core i5 – 8350u Processor 8th Gen
- 8 GB Ram & 256 GB SSD
- 14.1 Inches (Ultra Slim & Feather Light 1.54KG) Notebook Computer
- Windows 10 Pro & MS Office 365
Dell Vostro 3400 14″ FHD AG Display Laptop (i5-1135G7 / 8GB / 512 SSD / Integrated Graphics / 1 Yr NBD / Win 10 + Office H&S/ Dune) D552157WIN9DE”_VOSTRO 3401

| Brand | Dell |
| Model Name | VOSTRO 3401 |
| Screen Size | 14 |
| Colour | silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 |
| Special Feature | anti reflective |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- This Certified Refurbished product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear; the product comes with relevant accessories and is backed by a minimum six month supplier backed warranty; box may be generic
- Processor: 11th Generation Intel Core i5-1135G7 Processor (8MB Cache, up to 4.2 GHz)
- Memory & Storage:8GB RAM DDR4, 2666MHz |512GB M.2 PCIe NVMe Solid State Drive
- Display:14.0-inch FHD (1920 x 1080) Anti-glare LED Backlight Narrow Border WVA Display
- Graphics: Intel Iris Xe Graphics with shared graphics memory
Dell Latitude 3440 4th Gen Intel Core i5 Business HD Laptop (8 GB RAM/256 GB SSD/14″ (35.6 cm) HD/Windows 10 Pro

| Brand | Dell |
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows |
| Special Feature | Webcam |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 4400 |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear; the product comes with relevant accessories and is backed by a minimum six month seller warranty; box may be generic
- Dell Latitude gives fast performance at an affordable price. Laptop Ideal for professionals/students needing best-in-class, business rugged noteboooks. It’s powered with Intel Core i5 4210U 1.7 GHz upto 2.7 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 8 GB RAM along with 256 GB SSD Storage which enhances the overall performance of the machine and 3 MB cache.
- Features like Intel HD Graphics 4400 make it an ideal product to carry out all your tasks in one place.
- It offers Brighter, crisper display with 14-inch HD Screen along with Webcam and Microphone which enhances your video conferencing experience.
- It encompasses a wide range of slots and ports, it comes along with USB,VGA port,LAN Port (RJ-45), Power connector,Headphone/Microphone combo jack reader.It also comes with Bluetooth making your wireless connectivity easier and faster.
Dell Precision 7520 6th Gen Intel Core i7 Workstation 4K Ultra HD Laptop (8 GB DDR4 RAM, 256 GB SSD, 15.6″ (39.6 cm) UHD, 4GB GDDR5 NVIDIA Graphics Card, Windows 11, MS Office), Black

| Brand | Dell |
| Model Name | Dell Precision |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Intel Core i7 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Special Feature | Webcam |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- Dell Precision gives fast performance at an price. Laptop Ideal for professionals/students needing best-in-class,business rugged notebooks. It’s powered with Intel Core i7 6820HQ 2.7 GHz upto 3.6 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 8 GB DDR4 RAM along with 256 GB SSD Storage which enhances the overall performance of the machine and 8 MB cache.
- Features like NVIDIA Quadro M2200 Graphics along with Intel HD Graphics 530 make it an ideal product to carry out all your tasks in one place.
- It offers Brighter, crisper display with 15.6-inch HD Display along with Webcam and Microphone which enhances your video conferencing experience.
- It encompasses a wide range of slots and ports, it comes along with USB, Security lock slot,HDMI port,Mini DP,LAN Port (RJ-45), Power connector,Headphone/Microphone combo jack reader.It also comes with Bluetooth 4.2 making your wireless connectivity easier and faster.
- 6 Month Extendable Pan India Warranty. Experience hassle free ownership, with Pan India comprehensive warranty covering component,labor and shipping (If required). Extend your warranty upto 2+ years by reaching out
Dell Vostro 3420 Laptop,12th Gen Intel Core i5-1235U, 8GB & 512GB SSD, 14.0″ (35.56Cms) FH

| Brand | Dell |
| Model Name | Vostro 3420 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Carbon Black |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Thin |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear; the product comes with relevant accessories and is backed by a minimum six month seller warranty; box may be generic
- Processor: i5-1235U (up to 4.40 GHz, 12MB 10 Cores) // RAM & Storage: 8GB, DDR4, 2666 MHz & 512GB SSD; Software: Win 11 Home + Office H&S 2021, 15 Months McAfee antivirus subscription
- Graphics & Keyboard: Integrated & Standard Keyboard // Display: 14.0″ (35.56Cms) FHD WVA AG Narrow Border 250 nits
- Ports: 1 USB 3.2 Gen 1 Type-C port with DisplayPort 1.4, 1 USB 3.2 Gen 1 port, 1 USB 2.0 port, 1 Headset jack, 1 HDMI 1.4 port*,1 Flip-Down RJ-45 port 10/100/1000 Mbps, 1 SD 3.0 card slot
- Battery Average Life: 10.0 hours; Model: Vostro 14-Cr
Dell Vostro 3420 Laptop, Intel i3-1115G4, 8GB DDR4 & 512GB SSD, Win 11 + MSO’21, 14.0″

| Brand | Dell |
| Model Name | Vostro 3420 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Carbon Black |
| CPU Model | Core i3 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Graphics Card Description | Integrated |
| CPU Speed | 1.7 |
| Hard Disk Description | SSD |
About this item
- Processor: Intel i3-1115G4 (Base- 1.70 GHz & Turbo up to 4.10 GHz) 2 Cores
- RAM & Storage: 8GB DDR4 & 512GB SSD
- Graphics & Keyboard: Integrated & Standard Keyboard
- Diaply: 14.0″ FHD WVA AG Narrow Border 250 nits
Dell Vostro 3420 Metal Laptop, Intel Core i5-1235U, 16GB & 512GB SSD, 14.0″ (35.56Cms) FHD

| Brand | Dell |
| Model Name | Vostro 3420 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Titan Grey |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Special Feature | Fingerprint Reader, Backlit Keyboard |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- Processor: i5-1235U (3.30 GHz up to 4.40 GHz) 12MB Cache, 10 Cores
- RAM & Storage: 16GB, 2x8GB, DDR4, 3200MHz & 512GB SSD
- Graphics & Keyboard: Integrated Graphics & Backlit Keyboard + Fingerprint Reader
- Display: 14.0″ (35.56Cms) FHD WVA AG Narrow Border 250 nits