Dell Latitude E7250 5th Gen Intel Core i5 Thin & Light HD Laptop (8 GB RAM/256 GB SSD/12.5″ (31.8 cm) HD/Windows 10/MS Office/WiFi/Bluetooth 4.1/Webcam/Integrated Graphics)

| Brand | Dell |
| Model Name | Dell Latitude-cr |
| Screen Size | 12.5 Inches |
| Colour | black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 |
| Special Feature | Webcam, Light Weight, Thin |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- Dell Latitude gives fast performance at an affordable price. Laptop Ideal for professionals/students needing best-in-class,business rugged notebooks. It’s powered with Intel Core i5 5300U 2.3 GHz upto 2.9 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 8 GB RAM along with 256 GB SSD Storage which enhances the overall performance of the machine and 3 MB cache.
- Features like Intel HD Graphics 5500 make it an ideal product to carry out all your tasks in one place.
- It offers Brighter, crisper display with 12.5-inch HD Display along with Webcam and Microphone which enhances your video conferencing experience.
- It encompasses a wide range of slots and ports, it comes along with USB, Security lock slot,HDMI port,LAN Port (RJ-45), Power connector,Headphone/Microphone combo jack reader.It also comes with Bluetooth 4.0 making your wireless connectivity easier and faster.
- 6 Month Extendable Pan India Warranty. Experience hassle free ownership, with Pan India comprehensive warranty covering component,labor and shipping (If required). Extend your warranty upto 2+ years by reaching out
Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7th Gen Intel Core i7 Slim & Light Business HD Laptop (16 GB RAM/256 GB SSD/14″ (35.6 cm) HD/Windows 11/MS Office/WiFi/Bluetooth/Webcam/Integrated Graphics)

| Brand | Lenovo |
| Model Name | Lenovo X1 Carbon |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Intel Core i7 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Special Feature | Webcam |
| Graphics Card Description | Integrated |
Dell Latitude Laptop E5470 Intel Core i5 6th Gen. – 6200u Processor, 8 GB Ram & 256 GB SSD, 14.1 Inches HD Screen Notebook Computer (Touch Screen)

| Brand | Dell |
| Model Name | Latitude |
| Screen Size | 14.1 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5ย |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 pro |
| Special Feature | Intel Core i5 6th Gen |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- This Certified Refurbished product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three months supplier backed warranty
- Dell Latitude Laptop E5470 Intel Core i5 6th Gen. – 6200u Processor
- 14.1 Inches HD Screen Notebook Computer
- 8 GB Ram & 256 GB SSD
- Windows 11 Pro & MS Office 365
Lenovo ThinkPad L450 5th Gen Intel Core i7 Thin & Light HD Laptop (8 GB RAM/256 GB SSD/14″ (35.6 cm) HD/Windows 10/MS Office/WiFi/BT/Webcam/Intel Graphics)

| Brand | Lenovo |
| Model Name | Lenovo ThinkPad L450 |
| Screen Size | 14 Inches |
| CPU Model | Intel Core i7 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows |
| Graphics Card Description | Integrated |
| CPU Speed | 2.4 GHz |
| Hard Disk Description | SSD |
| Item Weight | 2.2 Kilograms |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear; the product comes with relevant accessories and is backed by a minimum six month seller warranty; box may be generic
- Lenovo ThinkPad L450 gives fast performance at an affordable price. Laptop Ideal for professionals/students needing best-in-class, slim and light laptops. It’s powered with Intel Core i7-5500U 2.4 GHz, 8 GB RAM along with 256 GB SSD Storage which enhances the overall performance of the machine and 4 MB cache.
- Features like Intel HD Graphics 5500 make it an ideal product to carry out all your tasks in one place.
- It offers Brighter, crisper display with 14-inch HD Laptop along with Webcam and Microphone which enhances your video conferencing experience. Pre-installed with Windows 10 and MS Office (Trial Version)
- It encompasses a wide range of slots and ports, it comes along with USB,VGA,Security lock slot, port,LAN port,Power connector,Headphone/Microphone combo jack reader.It also comes with Bluetooth making your wireless connectivity easier and faster.
Lenovo ThinkPad T470 7th Gen Intel Core i5 Thin & Light HD Touchscreen Laptop (8 GB DDR4 RAM/256 GB SSD/14″ (35.6 cm) HD/Windows 11/MS Office/WiFi/Bluetooth 4.1/Webcam/Intel Graphics)

| Brand | Lenovo |
| Model Name | Lenovo ThinkPad |
| Screen Size | 14 Inches |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows |
| Graphics Card Description | Integrated |
| CPU Speed | 2.5 GHz |
| Hard Disk Description | SSD |
| Item Weight | 1.7 Kilograms |
About this item
- Lenovo ThinkPad gives fast performance at an affordable price. Laptop Ideal for professionals/students needing best-in-class, slim and light touchscreen laptop. It’s powered with Intel Core i5 7200U 2.5 GHz upto 3.1 GHz with Intel Turbo Boost, 8 GB DDR4 RAM along with 256 GB SSD Storage which enhances the overall performance of the machine and 3 MB cache.
- Features like Intel HD Graphics 620 make it an ideal product to carry out all your tasks in one place.
- It offers Brighter, crisper display with 14-inch HD Touch Screen along with Webcam and Microphone which enhances your video conferencing experience.Pre-installed with Windows 11 and MS Office (Trial Version)
- It encompasses a wide range of slots and ports, it comes along with USB, Security lock slot, port, HDMI , Power connector,Headphone/Microphone combo jack reader.It also comes with Bluetooth 4.1 making your wireless connectivity easier and faster.
- 6 Months Extendable Pan India Warranty. Experience hassle free ownership, with Pan India comprehensive warranty covering component,labor and shipping (If required).
Lenovo thinkpad T440-i5-4 GB-256 GB Ssd 14-Inch Laptop

| Brand | Lenovo |
| Model Name | Thinkpad |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 4 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel Integrated Graphics |
About this item
- This Renewed product will be in an unboxed or refurbished condition and has been professionally inspected and tested by an Amazon qualified supplier. Box and accessories may be generic
Lenovo Thinkpad Hybrid Laptop T450 Intel Core i5 – 5300u Processor, 4 GB Ram, 500 GB Harddisk & 256 GB SSD, Windows 10 Pro, 14.1 Inches Notebook Computer

| Brand | Lenovo |
| Model Name | Thinkpad Hybrid |
| Screen Size | 14.1 Inches |
| Colour | Grey |
| Hard Disk Size | 500 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 256 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel |
About this item
- Intel Core i5 – 5300u Processor, 4 GB Ram, 500 GB Harddisk & 256 GB SSD, Windows 10 Pro, 14.1 Inches Notebook Computer
- Disk Drive (Storage) โ 500 GB HDD & 256 GB SSD
- Package Content: 1 Lenovo Thinkpad T450 Hybrid Intel Core i5 Laptop
- This product is backed by the Amazon Renewed Guarantee
DELL Latitude 5490 Core i5 8th Gen Laptop, 16 GB RAM, 256GB SSD, Intel HD Graphics, 14 inch (36.83 cms) HD Screen, Windows 11 (Upgradable), MS Office, Black, Slim

| Brand | Dell |
| Model Name | Latitude 5490 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 Family |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Special Feature | Anti Glare Screen |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- This Certified Refurbished product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three months supplier backed warranty.
- DELL Latitude 5490 Core i5 8th Gen Laptop, Black
- Intel HD Graphics, 14 inch (36.83 cms) HD Screen
- 16 GB RAM, 256GB SSD
- Windows 11 & MS Office 365
Dell Latitude E5450 Laptop (Intel Core I5 5Th Gen/8Gb/256Gb Ssd/Webcam/14 Inches/Windows 10 Pro)

| Brand | Dell |
| Model Name | Latitude E5450 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5-5287U |
| RAM Memory Installed Size | 256 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Special Feature | Touchscreen |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 5500 |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- Dell Latitude E5450 Laptop Intel Core I5 5Th Gen
- 8GB/256GB SSD/Webcam/14 Inches
- Windows 10 Pro & MS Office 365
DELL Latitude 5490 Core i5 8th Gen Laptop, 8 GB RAM, 256 GB SSD, Intel HD Graphics, 14 inch (36.83 cms) HD Screen, Windows 11 (Upgradable), MS Office, Black, Slim

| Brand | Dell |
| Model Name | Latitue 5490 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 Family |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Special Feature | Anti Glare Screen, Thin |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- DELL Latitude 5490 Core i5 8th Gen Laptop
- 8 GB RAM, 256 GB SSD
- Intel HD Graphics, 14 inch (36.83 cms) HD Screen
- Windows 11
- MS Office
- Black, Slim