DELL Latitude 5490 Core i5 8th Gen Laptop, 8 GB RAM, 256GB SSD, Intel HD Graphics, 14 inch (36.83 cms) HD Screen, Windows 11 (Upgraded), MS Office, Black, Slim

| Brand | Dell |
| Model Name | Latitude 5490 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 Family |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Special Feature | Anti Glare Screen |
| Graphics Card Description | Integrated |
Dell Latitude E7440 4th Gen Intel Core i5 Thin & Light HD Laptop (16 GB RAM / 512 GB SSD/14″ (35.6 cm)/Windows 10 Pro/MS Office 365)

| Brand | Dell |
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Special Feature | Webcam, Light Weight, Thin |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- Dell Latitude E7440 4th Gen Intel Core i5 Thin & Light HD Laptop 14″ (35.6 cm)
- 16 GB RAM / 512 GB SSD
- Windows 10 Pro/MS Office 365
Dell Latitude E5450 5th Gen Intel Core i5 Thin & Light HD Laptop (8 GB RAM/512 GB SSD/14″ (35.6 cm) HD Display/Windows 10 Pro/MS Office/WiFi/BT/Webcam/Intel Graphics)

| Brand | Dell |
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 14 Inches |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 pro |
| Special Feature | Webcam, Light Weight, Thin |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 5500 |
| CPU Speed | 2.3 GHz |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- Dell Latitude E5450 5th Gen Intel Core i5 Thin & Light HD Laptop
- 8 GB RAM/512 GB SSD
- 14″ (35.6 cm) HD Display/Windows 10 Pro/MS Office 365
- WiFi/BT/Webcam/Intel Graphics)
Dell Latitude E7440 4th Gen Intel Core i5 Thin & Light HD Laptop (8 GB RAM/256 GB SSD/14″ (35.6 cm) HD Display/Windows 10 Pro/MS Office/WiFi/Webcam/Intel Graphics)

| Brand | Dell |
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 14 Inches |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Special Feature | Anti Glare Screen, Webcam, Light Weight |
| Graphics Card Description | Integrated |
| CPU Speed | 1.9 GHz |
| Hard Disk Description | SSD |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- Dell Latitude E7440 4th Gen Intel Core i5 Thin & Light HD Laptop 14″ (35.6 cm) HD Display
- 8 GB RAM/256 GB SSD
- ย HD Display/Windows 10 Pro/MS Office/WiFi/Webcam/Intel Graphics)
Dell Latitude E5440 Intel Core i5 4th Gen 14 inches HD Business Laptop (8GB RAM Upgradable to 16/1TB HDD/Windows 10 Pro/MS Office 365/More than 4 GB Integrated Graphics, Black, 2.2 kg)

| Brand | Dell |
| Model Name | Latitude E5440 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 1 TB |
| CPU Model | Core i5 4200U |
| RAM Memory Installed Size | 4 GB |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | intel |
About this item
- This Certified Refurbished product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three months supplier backed warranty
- Dell Latitude E5440 Intel Core i5 4th Gen 14 inches HD Business Laptop
- 8GB RAM Upgradable to 16/1TB HDD
- Windows 10 Pro/MS Office 365
- More than 4 GB Integrated Graphics, Black, 2.2 kg
Dell Latitude Intel 4th Gen Core i5 14-Inch (35.56 cms) 1366×768 Laptop (8 GB/500 GB/Windows 7/Integrated Graphics/Silver/2 kg), E7440-i5-8 GB-500 GB

| Brand | Dell |
| Model Name | Latitude |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Silver |
| Hard Disk Size | 500 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 7 |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- Dell Latitude Intel 4th Gen Core i5 14-Inch E7440-i5-8 GB-500 GB (35.56 cms) 1366×768 Laptop
- 8 GB/500 GB/Windows 7
- Integrated Graphics/Silver/2 kg)
- Windows 7 MS Office 365
Dell Latitude 4th Gen Intel Core i3 Thin & Light HD Laptop (8 GB RAM/512 GB SSD/14″ (35.6 cm) HD/Windows 11/MS Office/WiFi/Bluetooth 4.0/Webcam/Intel Graphics)

| Brand | Dell |
| Model Name | Dell Latitude |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Intel Core i3 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 |
| Special Feature | Webcam, Light Weight, Thin |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- This Certified Refurbished product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum Three months supplier backed warranty.
Dell E7450 Latitude 14 Inches Laptop (5th Gen Intel Core i5 – 5300U /8 GB/256 GB SSD/Windows 11 Pro

| Brand | Dell |
| Model Name | E7450 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| SSD | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 5300U |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Graphics Card Description | Intel HD Graphics |
| Graphics Coprocessor | Intel graphics |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- 8 GB/256 GB SSD
- Operating System: Windows 11 Pro
- 5th Gen Intel Core i5-5300U, Color: Black
- Hard Disk Interface: SATA, Wireless Communication Technology: Wi-Fi, Display Resolution Maximum: Full HD (1920 X 1080)
Dell Latitude E5450 5th Gen Intel Core i5 HD Laptop (8 GB RAM/256 GB SSD/14″ (35.6 cm)/Windows 10 Pro

| Brand | Dell |
| Model Name | Dell Latitude E5450 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Intel Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 10 |
| Special Feature | Memory Card Slot |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three month warranty.
- Dell Latitude E5450 5th Gen Intel Core i5 HD Laptop 14″ (35.6 cm)
- 8 GB RAM/256 GB SSD
- Windows 10 Pro & MS Office 365
Lenovo ThinkPad X280 8th Gen Intel Core i7 Thin & Light FHD Touchscreen Laptop (16 GB DDR4 RAM/512 GB SSD/12.5″ (31.8 cm) FHD/Windows 11/WiFi/Bluetooth/Webcam/Integrated Graphics)

| Brand | Lenovo |
| Model Name | Lenovo ThinkPad |
| Screen Size | 12.5 Inches |
| Colour | Black |
| SSD | 512 GB |
| CPU Model | Intel Core i7 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Special Feature | Touchscreen, Webcam, Light Weight, Thin |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- Lenovo ThinkPad gives fast performance at an affordable price. Laptop Ideal for professionals/students needing best-in-class, slim and light Touchscreen laptops. It’s powered with Intel Core i7 8550U 1.8 GHz upto 4.0 GHz with Intel Turbo Boost, 16 GB DDR4 RAM along with 512 GB SSD Storage which enhances the overall performance of the machine and 8 MB cache.
- Features like Intel UHD Graphics 620 make it an ideal product to carry out all your tasks in one place.
- It offers Brighter, crisper display with 12.5-inch FHD Touchscreen along with Webcam and Microphone which enhances your video conferencing experience.
- It encompasses a wide range of slots and ports, it comes along with USB, Security lock slot, HDMI Port, Power connector,Headphone/Microphone combo jack reader.It also comes with Bluetooth 4.1 making your wireless connectivity easier and faster.