HP EX900 Plus 2TB NVMe SSD M.2 Gen3 x4, 8 Gb/s Internal Solid State Drive Up to 3125 MB/s Compatible with Laptop & Desktop PC – 35M35AA#ABA

| Digital Storage Capacity | 2 TB |
| Hard Disk Interface | NVMe |
| Connectivity Technology | PCIe |
| Brand | HP |
| Special Feature | Internal SSD, 2TB |
| Hard Disk Description | Solid State Drive |
| Compatible Devices | Desktop, PC, Computer, Laptop, Netbook |
| Installation Type | Internal Hard Drive |
| Colour | Black |
| Hard Disk Size | 2 TB |
About this item
- Fast, Stable and Accurate: HP EX900 PLUS is equipped with 4-channel PCIe 3.0 master control and supports NVMe 1.3 protocol standard for powerful performance. Read speed up to 3300 MB/s and write speed up to 2700 MB/s. This accelerates game loading, shortens wait times, and effectively improves system responsiveness.
- 3D NAND Flash: Uses premium 3D NAND flash to break storage space limitations and double the storage density of its predecessor, offering 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1 TB and 2 TB. It can easily store your large files and video games.
- Passes Multiple Rigorous Tests: Uses carefully selected high-quality components and passes a number of rigorous tests such as electrical testing, application testing, and compatibility testing before leaving the factory, while enjoying thoughtful quality after-sales service, including a five years limited warranty and free technical support services.
- Widely Compatible with Mainstream Devices: HP EX900 PLUS is designed with M.2 interface.It supports Intel and AMD next-generation platforms and is widely applicable to all mainstream desktop/laptop computers.
- Warranty: 5-year limited warranty, quality after-sales service
HP ELITEBOOK X360 1040 G6 Intel Quad Core i5-8265U 14 inches IPS Touchscreen Full HD FHD 1920×1080 2-in-1 Business Laptop (16GB DDR4 RAM, 256GB PCIe SSD, 1.35kg, Backlit, Wi-Fi 6, Thunderbolt, Windows 11 Pro)

| Brand | HP |
| Model Name | EliteBook x360 1040 G6 Notebook |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Silver |
| Hard Disk Size | 256 GB |
| CPU Model | Core i5 Family |
| RAM Memory Installed Size | 256 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Special Feature | touchscreen |
| Graphics Card Description | Integrated |
About this item
- Intel Core i5-8265U with Intel UHD Graphics 620 (4 cores 8 threads, base clock speed 1.6 GHz, Turbo Boost up to 3.9 GHz, 6 MB L3 Cache)
- 16GB DDR4 RAM, 256GB PCIe NVMe M.2 SSD (everything HP Original), Intel AX200 Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth 5 Combo
- 14″ LED-backlit FHD (1920×1080) TOUCHSCREEN IPS 400-nit with Corning Gorilla Glass 5, FHD Webcam
- 2x USB 3.1 gen1 Type-C Thunderbolt (1x charging), 2x USB 3.1 gen1 Type-A, 1x Headphone/Mic Combo Jack, 1x HDMI 1.4
- Windows 11 Professional 64-bit, Ideal for Home, Professionals, small business, and School education
HP Elitebook X360 1030 G2 Laptop (Intel Core I7 7Th Gen/16Gb/512Gb Ssd/Webcam/13.3 Inches, Windows 11 Pro

| Brand | HP |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Colour | Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i7 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Special Feature | touchscreen |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel® HD Graphics 620 |
- Core i7 7th Gen 16GB, 512 SSD
- Wireless Communication Technology: Wi-Fi; Hard Disk Interface: Solid State; Display Resolution Maximum: 1920 X 1080; Human Interface Input: Touch Screen
- Model: Hp Elitebook 1030 G2 X 360
HP Elitebook X360 1030 G2 Laptop (Intel Core I7 7Th Gen/8Gb/512Gb Ssd/Webcam/13.3 Inches, Windows 11 Pro

| Brand | HP |
| Screen Size | 13.3 Inches |
| Colour | Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i7 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 |
| Special Feature | touchscreen |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel® HD Graphics 620 |
- Core i7 7th Gen 8GB, 512 SSD
- Wireless Communication Technology: Wi-Fi; Hard Disk Interface: Solid State; Display Resolution Maximum: 1920 X 1080; Human Interface Input: Touch Screen
- Model: Hp Elitebook 1030 G2 X 360
Dell Latitude 7280 i5-7th Gen 12.5-Inch (31.75 cms) 1366×768 Pixels Laptop 16 GB/512 GB SSD/Windows 11 Pro

| Brand | Dell |
| Model Name | 7280 |
| Screen Size | 12.5 Inches |
| Colour | Black |
| CPU Model | 8032 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics |
| CPU Speed | 2.6 GHz |
About this item
- This Certified Refurbished product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three months supplier backed warranty
- Dell Latitude 7280 i5-7th Gen 12.5-Inch (31.75 cms) 1366×768 Pixels Laptop
- 16 GB/512 GB SSD
- Windows 11 Pro & MS Office 365
Dell Latitude 7280 i5-7th Gen 12.5-Inch (31.75 cms) 1366×768 Pixels Laptop (16 GB/256 GB SSD/Windows 11 Pro

| Brand | Dell |
| Model Name | 7280 |
| Screen Size | 12.5 Inches |
| Colour | Black |
| CPU Model | 8032 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics |
| CPU Speed | 2.6 GHz |
About this item
- This Certified Refurbished product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by a minimum three months supplier backed warranty
- Dell Latitude 7280 i5-7th Gen 12.5-Inch (31.75 cms) 1366×768 Pixels Laptop
- 16 GB/256 GB SSD
- Windows 11 Pro & MS Office 365
Logitech C920 HD Pro Webcam – 1080p, Optical, Full HD Streaming Camera for Widescreen Video Calling and Recording, Dual Microphones, Autofocus, Compatible with PC – Desktop Computer or Laptop – Black 0

| Brand | Logitech |
| Photo Sensor Technology | Other |
| Video Capture Resolution | 1080p |
| Maximum Aperture | 2 f |
| Flash Memory Type | SmartMedia |
| Video Capture Format | MP4 |
| Screen Size | 3 Inches |
| Connectivity Technology | HDMI,blu |
| Colour | Black |
| Special Feature | Microphone Input |
About this item
- Make a strong impression in your video conference calls with Logitech C920, featuring a diagonal, fixed 78-degree field of view to frame you and your space in full HD at 1080p/30fps or 720p/30fps.
- Two microphones capture more realistic sound from a broader range of angles so your voice comes through sounding natural and clear in conference calls, zoom meetings, video recordings and more.
- Unleash your creativity with Logitech’s Capture app, allowing you to easily create, record, and customize settings with a suite of features to fully edit and customize your videos and streams.
- Use C920 HD Pro Webcam even in dim lighting thanks to Logitech RightLight 2 technology that adjusts to your lighting conditions, producing bright, contrasted images.
- The full HD five-element glass lens and premium autofocus capture razor-sharp, clear video image in consistent high definition during conference calls on Zoom, Skype and more.
Logitech C270 Digital HD Webcam with Widescreen HD Video Calling, HD Light Correction, Noise-Reducing Mic, for Skype, FaceTime, Hangouts, WebEx, PC/Mac/Laptop/MacBook/Tablet – (Black, HD 720p/30fps)

| Brand | Logitech |
| Photo Sensor Technology | Other |
| Video Capture Resolution | 720p |
| Maximum Focal Length | 720 |
| Maximum Aperture | 1.8 f |
| Flash Memory Type | CompactFlash |
| Video Capture Format | AVCHD |
| Screen Size | 2 Inches |
| Connectivity Technology | USB |
| Colour | Black |
About this item
- Crisp HD 720p/30 fps video calls with diagonal 55° field of view and auto light correction. Compatible with popular platforms including Skype and Zoom.
- The built-in noise-reducing mic makes sure your voice comes across clearly up to 1.5 meters away, even if you’re in busy surroundings.
- C270’s RightLight 2 feature adjusts to lighting conditions, producing brighter, contrasted images to help you look good in all your conference calls.
- The adjustable universal clip lets you attach the camera securely to your screen or laptop, or fold the clip and set the webcam on a shelf. You’re always ready for your next video call.
- Ideal for laptop or tablet: Compatible with Windows 10 or later, Windows 8, Windows 7, Mac OS 10.10 or later, and Chrome OS via the USB port
Hp USB-C 65W Laptop Charger, 65W, Type-C USB, Ac Adapter (671R2Aa) – Black

| Brand | HP |
| Connectivity Technology | USB |
| Connector Type | usb |
| Compatible Devices | Laptops |
| Compatible Phone Models | Hp |
| Included Components | HP 65W USB-C Laptop Charger; Power cord; Product notice; Warranty card |
| Special Feature | Travel |
| Colour | black |
| Input Voltage | 19.5 Volts |
| Mounting Type | Wall Mount |
About this item
- Now with smart power that adapts to your charging needs, this laptop charger delivers 15W, 27W, 60W, or 65W of power[1]. This will be the only charger you’ll want in your bag.
- Enjoy the flexibility to charge most USB-C devices[1], whether it’s your laptop, tablet, or phone.
- This compact, lightweight charger comfortably fits in your bag without weighing it down. The durable cable and built-in cable management keeps you organized when traveling or commuting.
HP Thunderbolt Dock 280W to Any Brand Laptop (Thunderbolt Port, USB-C, USB-A, Security Lock Slot, DisplayPort, HDMI Port, RJ45 Port, Support up to 4 displays) Bundle with Combo Cable and Docztorm

| Brand | HP |
| Colour | Black |
| Hardware Interface | USB, DisplayPort, Thunderbolt |
| Compatible Devices | MacBook Air, MacBook Pro |
| Total USB Ports | 5 |
| Item Weight | 798 g |
| Total HDMI Ports | 1 |
| Wattage | 280 Watts |
| Manufacturer | HP |
About this item
- 【High-Speed Data Transfer】Back: 1x Thunderbolt 4 port, 1x USB-C 3.2 Gen 2 DisplayPort, 2x USB-A 3.2 Gen 1 5 Gbps eachx ports, 1x HDMI 2.0 port, 2x DisplayPort 1.4 ports, 1x Power barrel port 280W, 1x Ethernet port
- 【Ports – Front and Side】 Front: 1 x USB-C port with data and power out (15W); Side: 2 x USB 3.2 Gen 1, 1 x Security lock slot
- 【Compatible with your mixed PC environment】 Designed with universal compatibility, this docking works with both HP and non-HP USB-C- and Thunderbolt-enabled notebooks.
- 【Single-cable solution】 Add your accessories and up to three displays to the dock. Then simply connect it to your notebook through a single USB-C cable to access your devices and charge your PC.
- 【4K DISPLAYS】 Maintain beautiful 4K image quality and detail when connected to external 4k displays (See description for more details)
- 【Easily manage your commercial HP fleet】 Help IT secure and remotely manage your deployed commercial HP notebooks and the dock with advanced network manageability features that include PXE Boot, LAN/WLAN switching, and WoL and MAC Address Pass-Through in all power states.
- Includes Dockztorm HUb(Special Edition Portable Docztorm Data Hub;Super Speedy Data Syn Rate upto 5Gbps)