ThinkStation P920 Workstation, 2X Intel Silver 4110 up to 3.0GHz (16-Cores Total), 512GB NVMe M.2 SSD, Quadro M2000 4GB (4X Display Ports), Windows 11 Pro (Renewed)
P920 Workstation, 2X Intel Silver 4110 up to 3.0GHz (16-Cores Total), 512GB NVMe M.2 SSD, Quadro M2000 4GB (4X Display Ports), Windows 11 Pro (Renewed) (128GB DDR4)
Lenovo ThinkStation P920 Workstation, 2X Intel Silver 4110 up to 3.0GHz (16-Cores Total), 512GB NVMe M.2 SSD, Quadro M2000 4GB (4X Display Ports), Windows 11 Pro (32GB DDR4) (Renewed)

| Brand | Lenovo |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| CPU Model | Xeon Silver 4110 |
| CPU Speed | 2.1 GHz |
| Cache Size | 8 GB |
| Graphics Card Description | Quadro M2000 4GB (4x Display Ports) |
| Graphics Coprocessor | Quadro M2000 |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Specific Uses For Product | Business, Education, Everyday Use, Multimedia, Photo Editing, Video Editing |
| Personal computer design type | Computer Tower |
About this item
- Processors: 2x Intel Silver 4110 8-Core 2.1GHz (3.0GHz Max Turbo)
- Memory: Select 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, or 512GB DDR4
- Storage: 512GB NVMe PCIe M.2 SSD
- Drive Bays: 2x 3.5″ bays available for additional storage
- Graphics Card: Quadro M2000 4GB (4x Display Ports)
- Power Supply: 1400W – 92% efficient (80PLUS Platinum Certified)
- Operating System: Windows 11 Professional 64-bit
- I/O (front): 4x USB 3.1, 1 Headphone Jack
- I/O (rear): 4x USB 3.1, 2x USB 2.0, 2x 1GB RJ45 Ethernet, 1 Line out, 1 Line in
- Keyboard & Mouse: Not Included
Consistent DDR3 Motherboard CMB H61 with NVME Slot
Logitech G 335 Wired Headphones Gaming Over Ear Headset, with Microphone
Logitech G413 Tkl Se Wired Mechanical Gaming Keyboard – Compact Backlit Keyboard with Tactile Mechanical Switches, Anti-Ghosting, Compatible for Windows, Macos – Black
Logitech G512 Mechanical Gaming Keyboard,RGB Lightsync Backlit Keys,GX Brown Tactile Key Switches,Brushed Aluminum Case,Customizable F-Keys,USB Pass Through – Black
Logitech G 512 RGB Backlit Mechanical Wired Gaming Keyboard with GX Blue Clicky Key Switches (Carbon)
Logitech G F310 Wired Gamepad (Grey/Blue)

About this item
- With it’s broad game support, the Logitech Gamepad F310 is easy to set up and use with your favourite games – from old standbys to today’s biggest titles.
- Profiler software allows the gamepad to be programmed to perform keyboard and mouse commands for games without gamepad support*.
- A familiar control layout that doesn’t require a learning curve to be able to use, with all the same buttons as on an Xbox 360.
- The unique floating D-pad rests on four switches – instead of a single pivot point – making it responsive to quick changes in direction.
- The 1.8-metre (6-foot) cord lets you lean back and play a comfortable distance from your PC monitor.
- With it’s broad game support, the Logitech Gamepad F310 is easy to set up and use with your favourite games – from old standbys to today’s biggest titles.
- Profiler software allows the gamepad to be programmed to perform keyboard and mouse commands for games without gamepad support*.
Logitech G Logitech Extreme 3D Pro Joystick Playstation Black Silver Gaming Accessories (Joystick, Playstation, Wired, USB 1.1)

About this item
- Logitech Exreme 3D Pro Joystick, Take Control: With advanced controls and a custom twist-handle rudder, this joystick is stable and precise whether you’re dropping bombs or firing guns.
- 12 Programmable Buttons: Easily configure each button of this controller to execute simple single commands or intricate macros involving multiple keystrokes, mouse events and more.
- 8-way Hat Switch: The Logitech Extreme 3D Pro Precision Fightstick is designed to accurately capture specialised input specific to flight sims.
- Rapid-fire Trigger: Lock on and let loose. Pull the trigger as fast as you want, confident that every twitch of your finger will be captured without missing a beat.
- Comfortable Hand Grip: Sculpted curves support the natural shape and position of your palm and fingers for hours of comfortable flying.
- Stable, Weighted Base: A heavy base holds the joystick in place without tipping, lifting or sliding — even during the most intense gaming competition.