Dell Optiplex 5080 Micro Desktop | Core i7-10700T – 512GB SSD Hard Drive – 16GB RAM | 8 Cores @ 4.5 GHz Win 11 Pro Black (Renewed)

| Brand | Dell |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| CPU Model | Core i7 |
| CPU Speed | 4.5 GHz |
| Graphics Card Description | Integrated Graphics |
| Memory Storage Capacity | 16 GB |
| Specific Uses For Product | Business |
| Personal computer design type | Computer Tower |
| Model Name | Optiplex 5080 Micro Desktop |
| Included Components | Keyboard |
About this item
- [ INTEL Core i7 Processor ] Released in 2020 The Optiplex 5080 Micro Desktop is DELL’s latest release in the Optiplex 5000 family. It comes with all the latest technology including DDR4 Memory clocked at a whopping 3200MHz and a 10th generation INTEL 8-core Processor. The 8 cores on the Core i7-10700T processor allows for exceptional multitasking. To save power the processor will run @ 2Ghz under low use but will boost to 4.5GHz under heavy use for powerful performance!
- [ Graphics ] This Optiplex 5080 Micro Desktop comes with a integrated graphics card built into the INTEL Core i7-10700T processor which will use the computer’s 16GB of RAM for the graphics memory.
- [ High Speed RAM And Enormous Space ] The 16GB DDR4 RAM Running @ 3200MHz will let you smoothly run multiple applications and browser tabs all at once and a 512GB PCIe NVMe M.2 Solid State Drive will provide fast startup, data transfers, and large file storage!
- [ Operating System ] Windows 11 is Microsoft’s latest Operating System released in 2022 and if you want to downgrade to the older windows 10, you can downgrade with an easy download from Microsoft’s website.Windows Pro comes with everything that Windows Home comes with, plus extra features your organization might require like active directory and bitlocker device encryption (normally an $100 upgrade if purchased seperately).
- [ Extra Details ] This configuration DOES NOT COME WITH A WIFI OR BLUETOOTH CARD! A keyboard and Mouse are included. [ PORTS & SLOTS ] Power Button | Universal Audio Jack | Line-out | USB 3.2 Gen 2 Type-C Port | USB 3.2 Gen 1 Type-A port with PowerShare | Knock-out Slots for Wireless Antenna | Optional Port: VGA/DP1.4/HDMI 2.0b/USB Type-C | USB3.2 Gen1 Type-A Ports (4) | Thumbscrew | Padlock Loop | RJ-45 Port | Kensington lock Slot | Displayport 1.4 Ports (2) |
Dell Optiplex 5080 Micro Desktop | Core i7-10700T – 512GB SSD Hard Drive – 8GB RAM | 8 cores @ 4.5 GHz Win 11 Pro Black

| Brand | Dell |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| CPU Model | Core i7 |
| CPU Speed | 4.5 GHz |
| Graphics Card Description | Integrated Graphics |
| Specific Uses For Product | Business |
| Ram Memory Installed Size | 8 GB |
| Model Name | Optiplex 5080 Micro Desktop |
| Included Components | Keyboard |
| Color | Black |
About this item
- [ New But Upgraded ] This is a new computer in the original retail packaging but might have been opened by the seller to upgrade the Hard Drive & Ram & wifi card. Released in 2020 The Optiplex 5080 Micro Desktop is DELL’s latest release in the Optiplex 5000 family.
- [ Graphics ] This Optiplex 5080 Micro Desktop comes with a integrated graphics card built into the INTEL Core i7-10700T processor which will use the computer’s 8GB of RAM for the graphics memory.
- [ High Speed RAM And Processor ] The 8GB DDR4 RAM Running @ 3200MHz and the 8 cores on the 10th generation INTEL 8-core Processor will let you smoothly run multiple applications and browser tabs all at once and a 512GB PCIe NVMe M.2 Solid State Drive will provide fast startup, data transfers, and large file storage!
- [ Operating System ] Windows 11 is Microsoft’s latest Operating System released in 2022 and if you want to downgrade to the older windows 10, you can downgrade with an easy download from Microsoft’s website.Windows Pro comes with everything that Windows Home comes with, plus extra features your organization might require like active directory and bitlocker device encryption.
- [ Extra Details ] Wifi and Bluetooth come integrated. A keyboard and Mouse are included. [ PORTS & SLOTS ] Power Button | Universal Audio Jack | Line-out | USB 3.2 Gen 2 Type-C Port | USB 3.2 Gen 1 Type-A port with PowerShare | Knock-out Slots for Wireless Antenna | Optional Port: VGA/DP1.4/HDMI 2.0b/USB Type-C | USB3.2 Gen1 Type-A Ports (4) | Thumbscrew | Padlock Loop | RJ-45 Port | Kensington lock Slot | Displayport 1.4 Ports (2) |
DELL Latitude 7300 5300 BLACK WITH BACKLIT Internal Laptop-size Laptop Keyboard Compatible with Desktop, Laptop, Mac (Black With Backlit)
HP EliteDesk 800 G2 Desktop Computer PC (Intel Core i5 6th Gen| 8 GB DDR4 RAM| 512 GB SSD| Windows 11| MS Office| Intel HD Graphics| USB| VGA), Black

| Brand | HP |
| Operating System | Windows 11 |
| CPU Model | Core i5 6500T |
| CPU Speed | 2.5 GHz |
| Cache Size | 8 GB |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 530 |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Memory Slots Available | 2 |
| Specific Uses For Product | Business |
About this item
- This Renewed product is tested to work and look like new with minimal to no signs of wear & tear.
- The product comes with relevant accessories and is backed by three month seller warranty
- Fast Processing: The Intel Core i5 6th Gen 3.2 GHz up to 3.6 GHz Processor with Intel Turbo boost technology along with 6 MB Cache and integrated Intel HD Graphics provide fast processing, making it a powerhorse for most tasking needs. Enjoy High End performance in this Desktop Computer PC.
- Robust Security: HP EliteDesk 800 G2 Desktop computer offers secure, scalable and robust architecture with limitless expansion possibilities.
- Efficient Performance: It has 8 GB RAM with 512 GB SSD for Fast Processing and efficient performance.
- Mutltiple Ports: Comes with a variety of ports for all possible needs, USB, parallel, serial connectors, VGA, sata, keyboard, mouse connector, PCI express X16.It comes pre installed with Windows 11 and MS Office 365.
(REFURBISHED) Dell XPS 13 (9310), 13.4- inch FHD+ Touch Laptop – Intel Core i7-1185G7, 16GB 4267MHz LPDDR4x RAM, 512GB SSD, Iris Xe Graphics, Windows 11 Pro – Platinum Silver with Black Palmrest

| Brand | Dell |
| Model Name | XPS 13 |
| Screen Size | 13.4 Inches |
| Color | Platinum Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i7 |
| Ram Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Graphics Card Description | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Coprocessor | AMD |
About this item
- 13.4″ FHD (1920 x 1200) InfinityEdge Touch Anti-Reflective 500-Nit Display
- 11th Generation, Intel Core i7-1185G7 Processor (12MB Cache, up to 4.8 GHz)
- 16GB 4267MHz LPDDR4x Memory Onboard, 512GB M.2 PCIe NVMe SSD
- Intel Iris Xe Graphics with shared graphics memory
- Killer Wi-Fi 6 AX1650 (2 x 2) and Bluetooth 5.1
(Refurbished) HP EliteDesk 800 G3 High Performance Mini PC (Intel Core i5 7th Gen| 32 GB DDR4 RAM| 1 TB SSD| Windows 11| MS Office| WiFi|Intel HD Graphics|USB)

Renewed products are inspected and tested to be fully functional.
- Premium: No scratches visible from 30 centimeters
- Excellent: No scratches visible from 30 centimeters; 3-month seller warranty
- Good: Mild scratches barely visible from 30 centimeters; 3-month seller warranty
| Brand | HP |
| Operating System | Windows |
| CPU Model | Core i5-7500T |
| CPU Speed | 2.7 GHz |
| Cache Size | 20 MB |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics 630 |
| RAM Memory Installed Size | 32 GB |
| Model Name | EliteDesk 800 G3 |
| CPU Manufacturer | Intel |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
About this item
- HP EliteDesk 800 G3 Business Class Mini PC Secure, Scalable and Robust Architecture with limitless expansion possibilities. This desktop computer has features like Intel Core i5 7th 2.7 GHz Processor, 32 GB DDR4 RAM,1 TB SSD making it the perfect mini desktop pc to carry out all tasks in one place
- Enjoy High End Business Class performance with the Intel Core i5 7th 2.7 GHz Processor along with 6 MB Cache and integrated Intel HD Graphics for fast processing, making it a power-horse for multi tasking.
- HP EliteDesk 800 G3 Mini PC comes pre installed with Windows 11 and MS Office .
- Comes with a variety of ports for all possible needs like: USB,Display Port,LAN Port,audio in/out port.
- 3 Month Extendable Pan India Warranty. Experience hassle free ownership, with Pan India comprehensive warranty covering component,labor and shipping (If required).
Hp 800 G3 Tiny Desktop (Intel Core i7 6th gen 2.5ghz, 16 GB RAM, 512gb SSD, Win 11 Pro, MS Office, WIFI , USB 3.0, Ethernet,VGA), Black

| Brand | HP |
| Operating System | Windows |
| CPU Model | Core i7 Family |
| CPU Speed | 2.5 GHz |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Memory Slots Available | YES |
| Specific Uses For Product | Business |
| Personal computer design type | All in One |
Hp 800 G3 Tiny Business Class Desktop Secure, Scalable and Robust Architecture it is JUST A SIZE OF SMALL NOTEBOOK.
Intel Core i7 (6th Gen) 2.5 GHz
16 GB DDR4 RAM, Audio In/Out Jack/512GB SSD for SUPER Fast Processing.
Intel Active Management Technology (iAMT), Intel Small Business Advantage, USB port control, administrator password, boot sequence control, boot without keyboard or mouse, hard drive password, power-on password.
HP USB-C 4-in-1 Hub
Zebronics TA200U Type C to USB 3.0 4 port hub with Hi speed data transfer, Aluminum + ABS body, 15cm cable, sleek design and Plug Play usage
Intex IT-KB334 Wired USB Gaming Keyboard (Black)

Specifications
General
| Model Name |
|
| Model Number |
|
| Type |
|
Highlights
- Size: Standard
- Interface: Wired USB